Anglikanie i katolicy podzielą się kościołem

0

Anglikańska parafia św. Meldolda w Muckno w Irlandii użyczyła swoją świątynię sąsiedniej wspólnocie rzymskokatolickiej, która musiała zamknąć kościół Marii Panny ze względu na generalny remont.

Zaproszenie do katolików wystosowała anglikańska rada parafialna ze swoim proboszczem po uzyskaniu aprobaty zwierzchnika diecezji Clogher bp. Johna McDowella. Parafia rzymskokatolicka przyjęła zaproszenie i już od 19 czerwca br. msze będą odprawiane w kościele anglikańskim. W niedziele msza rzymskokatolicka będzie odbywać się bezpośrednio po nabożeństwie anglikańskim. Liturgie obydwu wyznań będą sprawowane również w dni robocze.

Wspólnie obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, więc ogromnie się cieszę, że będziemy się modlić pod jednym dachem przez cały rok – powiedział ks. Neal Phair, proboszcz anglikańskiej parafii. – Doświadczyliśmy wielkiego błogosławieństwa. Zaproszenie anglikanów to kolejny przykład wyjątkowo dobrej woli i ducha chrześcijańskiej solidarności, której doświadczamy z parafią Kościoła Irlandii – dodał o. Pat McHugh, duszpasterz rzymskokatolicki.

galeria