Bp Tord Harlin w Polsce

0

Z kilkudniową wizytą w Polsce przebywa bp Tord Harlin (zdj.), biskup-senior szwedzkiej diecezji Uppsala, a z zamiłowania fotograf. Dziś w ewangelicko-augsburskim kościele św. Trójcy odbyło się nabożeństwo spowiednio-komunijne, w którym uczestniczył bp Harlin.

Szwedzki gość, który przybył do Polski z małżonką i małą grupą diecezjan, przekazał słowa pozdrowienia od aktualnego biskupa Uppsali, Ragnara Perseniusa. Po kazaniu wygłoszonym przez ks. Piotra Gasia, proboszcza parafii św. Trójcy, bp Harlin czynnie uczestniczył w liturgii komunijnej oraz udzielił końcowego błogosławieństwa w j. szwedzkim.


Po nabożeństwie odbyła się krótka prezentacja fotografii bpa Harlina oraz spotkanie poświęcone szwedzkiemu Kościołowi luterańskiemu.


14 maja (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z bp. Harlinem w parafii ewangelicko-augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Nie będzie to pierwsza wizyta bpa Harlina w Łodzi. W 1996 roku bp Harlin uczestniczył w introdukcji biskupiej ks. Mieczysława J. Cieślara, łódzkiego proboszcza i zwierzchnika diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP. Początek spotkaia w łodzkiej parafii o godz. 17.00. Wszystkich zainteresowanych Kościołem Szwecji i fotografią zapraszamy.