Interaktywne mapy podróży św. Pawła

0

Z inicjatywy portalu oltarz.pl opracowane został interaktywne mapy podróży św. Pawła, ukazujące wędrówkę Apostoła od nawrócenia pod bramami Damaszku, poprzez trzy podróże misyjne, aż do podróży do Rzymu. Przygotowane zostały one z okazji Roku św. Pawła ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI.

Przebieg działalności Apostoła został odtworzony na podstawie zapisów z Dziejów Apostolskich w oparciu o najnowszy przekład Pisma Świętego Nowego Testamentu z języków oryginalnych wydanego przez Edycję św. Pawła, Częstochowa 2005.

Użytkownik poruszając się po multimedialnych mapach drogami św. Pawła może zapoznać się z fragmentami Pisma Świętego i objaśnieniami dotyczącymi poszczególnych etapów wędrówek. Każda z podróży prezentowana jest na osobnej mapie dzięki czemu w czytelny sposób można prześledzić drogę jaką przebył Apostoł. Prezentacja wykonana została w technologii flash co umożliwiło ubogacenie jej wieloma ciekawymi motywami graficznymi i rozwiązaniami ułatwiającymi poznanie działalności Apostoła.


W skał projektu wchodzi pięć multimedialnych map:

1. Droga po nawróceniu św. Pawła.

2. Pierwsza podróż misyjna.

3. Druga podróż misyjna.

4. Trzecia podróż misyjna.

5. Podróż św. Pawła do Rzymu.

Projekt wykonany został przez www.simea.pl z inicjatywy redakcji internetowego słownika liturgicznego www.oltarz.pl. Oprócz map w dziale poświęconym św. Pawłowi na www.oltarz.pl znajdują się komentarze do listów Apostoła autorstwa ks. prof. dr hab. Waldemara Rakocego CM, tabela chronologiczna życia i piśmiennictwa oraz wiele ciekawych artykułów poświęconych postaci św. Pawła.