Abp Joris Vercammen w Polsce

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia br. o g. 11:00 w Katedrze Kościoła Polskokatolickiego w RP pw. św. Ducha w Warszawie, celebrowana będzie uroczysta pontyfikalna msza św. z udziałem abp. Jorisa Vercammena – zwierzchnika Kościoła Starokatolickiego w Holandii i przewodniczącego Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich.

Dziś rozpoczyna się tygodniowa wizyta abp. Joris Vercammena w Polsce – będzie on specjalnym gościem uroczystego posiedzenia Rady Synodalnej Kościoła Polskokatolickiego w RP. Podczas swojej tygodniowej „pielgrzymki” do Polski, wygłosi referat na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, będzie uczestniczyć w uroczystej liturgii w katedrze polskokatolickiej w stolicy, a także odwiedzi największe parafie tego wyznania w kraju.


Abp Joris Vercammen urodził się w 1952r. w belgijskim mieście Lier, od 1979r. był kapłanem Kościoła Rzymskokatolickiego, by w 1988 r. przejść do Kościoła Starokatolickiego w Holandii. W 1989r. został proboszczem parafii w Eindhoven, a od 2000 r. jest arcybiskupem Utrechtu i przewodniczącym Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich.