Coraz więcej katolików

1

Na świecie przybywa katolików, a w Afryce i Azji duchownych i kleryków – wynika z tegorocznego wydania „Annuario Pontificio”. Zostało ono zaprezentowane dziś przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone.

Liczba katolików wzrosła z miliarda stu trzydziestu jeden milionów w roku 2006 do miliarda stu czterdziestu siedmiu milionów rok później. Przybyło także księży i biskupów. W 2006 roku było 4.898 biskupów, a rok później już 4946.


Jak wynika z publikacji na świecie przybyło również księży. Ich liczba w ciągu ostatnich ośmiu lat zwiększyłą się z 405,178 w roku 2000 do 408,024 w 2007. Najwięcej, bo aż 27,6 procenta przybyło ich w Afryce. Azja może poszczycić się 21 procentowym wzrostem. W Ameryce liczba duchownych pozostaje w miarę stabilna, a w Europie spada (o 6.8 procenta).


W ubiegłym roku papież utworzył jedną nową archidiecezję i jedenaście nowych diecezji, a także wyznaczył 169 nowych biskupów.

komentarze

  • decent

    Mam nadzieje, ze nie mamy tutaj do czynienia z kreatywna statystyka. W Watykanie takie rzeczy sie na pewno nie zdarzaja. Ale z ciekawosci zapytam, czy lefebrysci zostali uwzglednieni w przedstawionych danych. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego wielu prawicowych i konserwatywnych publicystow duzo ostatnio pisalo o kryzysie w kosciele, zwlaszcza po Vaticanum II? Powyzsze dane statystyczne sa wrecz imponujace i godne podziwu. Rosnie nam, stale nam rosnie. A wiec siac, siac, siac!