Nowy Biskup Kościoła Zielonoświątkowego

10

Kościół Zielonoświątkowy w Polsce ma nowego zwierzchnika. Biskupem Kościoła został pastor Marek Kamiński z Koszalina. W dniach od 2 do 4 października 2008 r. w Zakościelu k. Spały obradował Synod Kościoła Zielonoświątkowego, który dokonał wyboru nowych władz na okres kadencji 2008-2012.

Pastor Marek Kamiński ma 47 lat, jest żonaty i ma dwóch synów. Urodził się w Słupsku, wychowany w zielonoświątkowej rodzinie. W latach 1983-1989 studiował na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Od roku 1990 roku pastor zboru w Koszalinie.


Był inicjatorem międzynarodowej akcji o nazwie „Braterstwo Ponad Granicami”, krzewiącej współpracę Kościołów zielonoświątkowych na Białorusi, Litwie oraz w państwach zachodnich. Doktorant Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz wykładowca Warszawskiego Seminarium Teologicznego.


Biskup-elekt złożył deklaracje przed Synodem, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL.


Synod zaakceptował także proponowane przez Biskupa-elekta kandydatury do prezydium Naczelnej Rady Kościoła. W skład prezydium weszli pastorzy: Marek Tomczyński, Marek Kozłowski, Arkadiusz Kuczyński, Leszek Mocha, Tomasz Ropiejko i Piotr Nowak. W ciągu dwóch miesięcy odbędą się we wszystkich Okręgach (diecezjach) Kościoła, Zgromadzenia Okręgowe (synody diecezjalne) w celu powołania Prezbiterów Okręgowych. Siedmiu Prezbiterów Okręgowych wraz z prezydium powołanym przez Synod utworzą Naczelną Radę Kościoła na okres kadencji 2008-2012.

komentarze

 • gosc

  gratuluje wyboru i mam nadzieje, ze bedzie pelnil swoj urzad na chwale Panu.

  Ks. biskup i jego malzonka bardzo ladnie wygladaja na zamieszczonym zdjeciu 🙂


  Wierze w ciała zmartwychwstanie/ Poprzez czułość przez kochanie/ Ciało z ciałem niech się sklei/ Od niedzieli do niedzieli/ niech trwa/ Ciała z ciałem modlitwa

 • Dario

  Kiedy ingres do katedry zielonoświątkowej w Koszalinie?:)

 • Joen

   Hallelujah, mam nadzieję, że będzie lepiej…

 • Michael_SELK

  Po co ta ironia ?


  Michael Sikora

 • Pankracy

  Gdzie można znaleźć cały skład NRK ?

 • adam

  uzupełniłem newsa o tą informację.

  pozdrawiam
  ac

 • rafal

  Ja bym sie tak nie śmiał drogi Darku bo przez lata, a właściwie dziesieciolecia luteranie mogli odprawiać nabożeństwa tylko dzięki gościnności koszalińskich zielonoświatkowców. Działo się to mimo tego, że gigantyczne witraże w prezbiterum koszalińskiej katedry ozdobione są wizerunkami luterańskich świętych – św.Lutra i św. Melanchtona. Niestety bracia katolicy jakoś gościny nie chcieli udzielić mimo wielowiekowej luterańskiej tradycji szacownej budowli.

  Nasza zielonoświątkowa katedra była tak naprawdę metodystyczna, a potem zielonoświątkowo-metodystyczno i raz w miesiącu luterańska. Niestety bez sensu i żadnej rzeczywistej potrzeby budynek zburzono z powodu budowy wewnętrznej obwodnicy Koszalina, nowy JE Marek bp Kamiński na to się zgodził, przeprowadzając zbór do pofabrycznego klocka położonego na malowniczych i odległych od centrum obrzeżach piastowskiego grodu nad Dzierżęcinką. Pozytyw jest taki, że nowy biskup będzie miał długi ingres,bo od rynku gdzie na cześć nowego biskupa zgromadzi się wielotysięczny tłum przebudzonych koszalinian, do nowej katedry jest jakieś cztery kilometry, więc po drodze można jeszcze upchać ze dwadzieścia tysięcy ludności – czyli każdy zainteresowany zobaczy!

 • Kazik

  Mam Pytanie: czy kobiety moga byc czlonkami Rady Naczelnej KZ w Polsce? I czy sie zdarzylo, ze byly?
  Kazik

 • Wodek

  Serdecznie pozdrawiam. Byłem w latach 1983-88 studentem ChAT. Życzę błogosławieństwa Bożego i dużo wytrwałości.

 • Jadźka Klatka

  Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie
  duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat
  (1J.4:1).
  ++++++++++++++++++++
  Dzieje 17
  24 Bóg, który stworzył
  świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
  Nawet w świątyni ojcem wbrew Pismu zwanego Tadeusza z
  Torunia.
  ++++++++++++++
  25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.
  29. „Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że
  Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i
  myśli człowieka”. – Nawet w postaci wafelka w Sokółce i Legnicy.