Ted Haggard reaktywacja

5

Ted Haggard, który w 2006 roku odszedł z założonego przez siebie Kościoła ‘New Life’ po skandalu seksualnym, założył nową wspólnotę w Colorado Spirngs. Według manifestu „Kościoła Świętego Jakuba” wspólnota ma być otwarta na wszystkich: demokratów i republikanów, heteroseksualistów i homoseksualistów, osoby zdrowe i uzależnione.

Przypomnijmy: Haggard kierował największą i jedną z najbardziej wpływowych organizacji ewangelikalnych USA. W 2006 roku ujawniono, że Haggard korzystał przez trzy lata z usług męskiej prostytutki i zażywał narkotyki.

Skandal poruszył całym środowiskiem ewangelikalnym w USA. Wspólnota, którą Haggard zakładał, a także ludzie wspierający Haggarda nie tylko w pracy ewangelizacyjnej, ale i kampanii na rzecz obrony tradycyjnego modelu rodziny, skłonili go rezygnacji. Haggardowie przeprowadzili się do Arizony, gdzie Haggard poddał się terapii. W 208 roku żona Haggarda – Gayla – wydała książkę, w której wyjaśniła dlaczego postanowiła zostać przy mężu.

Decyzję o założeniu nowego Kościoła Haggard ogłosił w towarzystwie żony i trzech synów.

– Nasz Kościół jest Kościołem dla grzeszników, którzy sięgnęli dna, a także Kościół tych, którzy chcą takim ludziom pomagać.