Wspólnota Św. Idziego w Polsce

0

Droga Redakcjo !!! Czy moglibyście napisać coś o wspólnocie Św. Idziego? Interesuje mnie zwłaszcza jej działalność. Szczególnie – jak można do niej wstąpić, czy jest ona obecna w Polce i jakie działania podejmuje na terenie naszego kraju. Z góry dziękuję. Wasza stała czytelniczka.

Droga Pani,


Wspólnota św. Idziego została założona 26 lat temu przez Andrea Riccardi – profesora teologii chrześcijańskiej na Universitŕ Terza. Obecnie gromadzi ona na całym świecie około 60 tysięcy osób. Jej głównym zadaniem jest krzewienie idei ekumenizmu. Wspólnota pomaga także ludziom ubogim i chorym. Angażuje się w akcje „szkoły pokoju” dla dzieci emigrantów, niesie wsparcie dla osób zarażonych wirusem HIV, prowadzi działalnośc duszpasterską w zakładach karnych.


4 października 1992 roku dzięki działaniom Wspólnoty św. Idziego doszło do podpisania pokoju w Mozambiku, który w tej chwili jest jednym z najbiedniejszych państw świata.


W Polsce Wspólnota działa w Stargardzie Szczecińskim, Chojnie, Bytomiu oraz w Krakowie. Wolontariusze pracują głównie w hospicjach, domach dziecka, noclegowniach.


Symbolem organizacji jest ikona prawosławna oraz otwarte Pismo Święte.


Więcej informacji znajdzie Pani na stronie: www.santegidio.org lub pod adresem e-mail:
info@santegidio.org


Serdecznie pozdrawiam


Arkadiusz Klimczak