Trwa świętowanie Chanuki

7

Dzisiaj o 16 w hallu głównym Sejmu odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej. Uroczystość zapalenia drugiej świecy na chanukiji poprowadzi rabin Shalom Dov Ber Stambler z Chabad Lubawicz.

„Święto świateł” upamiętnia cudowne wydarzenie po poświęceniu zbezczeszczonej świątyni jerozolimskiej. Pierwsza świeca zapalana jest na chanukiji w wigilię dnia poprzedzającego święto. Chanuka trwa osiem dni.

komentarze

 • montsegur

  Ten t.zw. „cud Hanukki” to ten, o którym mowa tutaj
  http://www.chabad.org/holidays/chanukah/article_cdo/aid/2684/jewish/The-Miracle.htm

  Niestety ten „cud” pokryty jest cieniem mordu, gdy judaistyczni Zydzi zabijali Zydów hellenistycznych. To był konflikt w dużej mierze żydowsko-żydowski
  http://blog.beliefnet.com/windowsanddoors/2008/12/the-eight-days-of-hanukkah-day-1.html

  Zydzi nieraz zupełnie otwarcie wypowiadają się na temat problematyczności Hanukki
  http://www.stateofformation.org/2011/11/chanukah%E2%80%99s-history-challenging-but-full-of-meaning/

  Cheers!!!


  „Stationary Traveller” – wzbogacasz się, pozostając sobą
  Precz ze „Starym Testamentem”!

 • Oranysta

  To nie będzie na temat, samego artykułu, ale jednak w temacie ekumenizmu pl. Widze że redaktor Walencik, jak sama powiada gdzie indziej z zamiłowania historyczka, zna symbole naszych starszych braci w wierze, jako widać na zdjeciu, wedle omawianego artykułu. Należy zatem pogratulować, pani redaktor wiedzy.

  Nieśmiało chcę zauważyć że wedle artykułu mówiacego o skandalu pedofilskim w środowisku żydowskim w Nowym Jorku, pani redaktor, zamiesciła swoje ulubione zdjecie w temacie pedofilskim, czyli biedne nagie dziecko z Krzyżem na piersi w objeciach nieco przymglonej postaci w sutannie. Tam wiedzy redaktor Walencik nagle brakło…….. Ja to nawet rozumiem, gdyby ten siedmiormienny świecznik pokazał się w tamtym artykule, to jakiś rabin, niewatpliwie napisalby jakiś protest, przeciwko wykorzystywaniu symboli religijnych do niecnych celów i redakcja ekumenizmu pl, musiałby się mocno bić w swoje ekumeniczne piersi. Symbole chrzesijańskie można za to obrażac do woli  i wedlug własnego uznania. Gratulacje, droga pani redaktor.

 • Cortes

  "hallu głównym Sejmu odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej."

  Zaraz, zaraz, czy to nie przeczy zasadzie świeckiego państwa? Gdzie jest polska lewica, gdzie jest Palikot i jego trupa, gdzie Krytyka Polityczna i Gazeta Wyborcza? Gdzie protesty i sprzeciwy?

  W USA te same organizacje, które propagują stawianie kilkumetrowych menor przed Białym Domem jednocześnie zwalczają krzyże w miejscach publicznych. ADL, AJCongress, AJComitee, SPLC, ACLU. Właśnie taki jest ich plan, menora zamiast krzyża.


  Re-turn your revolt into style.

 • Oranysta

  Niestety Montsegur o mnie czyli w RP, po kliknięciu na adres, ktory podałes pokazuje sie takie info :

  Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju. Learn more.
  Przepraszamy za usterki.

 • Katharsis

  Oj zaszczyt to dla nas zaszczyt, że tak wybitni przedstawiciele Narodu Wybranego mogą świętować swoje święto w Pałacu Prezydenckim. Moim zdaniem powinno stać się oficjalnym świętem państwowym, a oficjalnie do kanonu nauczania młodzieży w polskich szkołach musi wejść nauka o Narodzie Wybranym i jego przecudnych obyczajach.

 • montsegur

  No, kiedyś na falach radia zagłuszano „Wolną Europę” (i to na dodatek muzyką z Zachodu!). teraz na Youtube kogo innego próbuje się zagłuszać.
  Jeżeli w Polsce ten powyższy link nie działa, spróbuj tych dwóch.

  http://www.youtube.com/watch?v=23iMEccgJ2M
  http://www.youtube.com/watch?v=Jw3TKEk1Gaw

  Alternatywnie możesz znaleźć więcej na stronie D. Duke

  http://www.davidduke.com/

  Proszę Cię, daj mi znać, czy te linki działają.

  Cheers!!!


  „Stationary Traveller” – wzbogacasz się, pozostając sobą
  Precz ze „Starym Testamentem”!