Abp Wilson: Tak, ale…

0

Archidiecezja Adelajdy wydała oświadczenie, w którym przypomina, że poparcie arcybiskupa Philipa Wilsona (na zdj.) dla projektu ustawy, wspierającej prawa związków homoseksualnych jest obwarowane kilkoma warunkami. Sensacje wywołały wczoraj doniesienia portalu The Advertiser, o których informowaliśmy także na EAI Ekumenizm.pl.

Archidiecezja uważa, że w swojej obecnej formie prawo klasyfikuje wszystkie związki, w tym małżeńskie jednakowo, czego Kościół nie może zaakceptować. Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni oddziaływaniem, jakie prawo będzie mieć na integralność małżeństwa – głosi stanowisko Archidiecezji podczas spotkania w Parlamencie Południowej Australii.


Jednocześnie potwierdzono, że ogólna intencja dokumentu (likwidacja dyskryminacji wobec gejów i lesbijek) może liczyć na przychylność Kościoła, co i tak budzi sprzeciw wielu konserwatywnych katolików.


Małżeństwo jest szczególnym związkiem i jest podstawowym czynnikiem w rozwoju naszego społeczeństwa i tak powinno pozostać – stwierdził abp Wilson.


Zobacz także:


Link: Wyjaśnienia Archidiecezji Adelajdy (tylko w j. angielskim)


Ekumenizm.pl: Arcybiskup wspiera związki homoseksualne