Biskupi nie mają zastrzeżeń wobec meczetów

1

Jak donosi austriacki serwis KAP, konferencja Episkopatu Włoch nie ma nic przeciwko budowie meczetów, gdyż wynika ono z fundamentalnego prawa do wolności religijnej – głosi oświadczenie biskupów. – Meczet jest nie tylko miejscem modlitwy, ale służy również muzułmanom dla celów społecznych i kulturalnych – powiedział bp Mariano Crociata, sekretarz generalny episkopatu, reagując na spór wokół budowy meczetu w Mediolanie.

Biskupi zaznaczyli, że ważne jest jednak, aby aktywności podejmowane w meczetach nie były sprzeczne z konstytucją i innymi aktami prawnymi Włoch.


Podczas kampanii przed pierwszą turą wyborów samorządowych ubiegająca się o reelekcję na urząd burmistrza Mediolanu Letizia Moratti, wspierana przez partię premiera Silvio Berlusconiego, opowiedziała się przeciwko budowie nowego meczetu w mieście, gdyż ten „ściągałby islamskie grupy z kraju, które trudno byłoby kontrolować.” Sprzeciw wobec słów pani burmistrz wyraził kandydat partii lewicowej Giuliano Pisania, który wygrał z Moratti, otrzymując 48% głosów, podczas gdy jego kontrkandydatka 42%. W sondażach przed drugą turą, która rozpocznie się w najbliższą niedzielę, a skończy w poniedziałek, wygrywa kandydat lewicy.

komentarze

  • pastori

    do meczetó. jeśli już to do tego, co się w nich głosi.