Jezus-gej – skandal w Wielkiej Brytanii

0

Grupa studentów z St Andrew’s University wystawiła sztukę teatralną „Corpus Christi”, w której Jezus i jego uczniowie przedstawieni są jako homoseksualiści. Jezus zostaje uwiedziony przez Judasza i ukrzyżowany jako „król gejów” (king of queers). To przedstawienie wywiera ogromne wrażenie i wzrusza – stwierdził Iain Smith, jeden z członków szkockiego parlamentu. Idźcie zobaczyć przedstawienie, a dopiero później zdecydujcie, czy chcecie je potępić – dodał.

Entuzjazmu parlamentarzysty nie podzielają członkowie Christian Voice, organizacji prezentującej konserwatywne stanowisko ws. homoseksualizmu. Ta sztuka teatralna jest niczym innym jak tylko bluźnierstwem i przepełnionym nienawiścią kpiną – uważa Christian Voice.


Ciekawostką jest fakt, że sztukę potępiła brytyjska grupa islamska, która ogłosiła fatwę na Amerykanina Terrence McNally´ego, autora sztuki. Wyrok podpisał szejk Omar Bakri Muhammad z Londynu. Fatwę ogłasza uczony bądź duchowny islamski, skazując na śmierć osobę, która obraziła Allaha lub jego proroków. W islamie Jezus czczony jest jako jeden z nich.


Jeśli McNally zdecyduje się odwiedzić jakikolwiek kraj islamski, to grozi mu kara śmierci za bluźnierstwo. Islamiści skrytykowali Kościół Anglii, że „publicznie nie stanął w obronie czci Jezusa.”


foto: bbc