Petycja przeciw deportacji

8

Jakiś czas temu opisaliśmy tragiczne losy dwóch chrześcijanek z Tadżykistanu nawróconych z islamu, które wystąpiły o azyl w Polsce. Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wydał decyzje o zobowiązaniu kobiet do powrotu i o zakazie ponownego ich wjazdu na terytorium RP. 

Zbór „Betel” z Kętrzyna (Kościoła Zielonoświątkowego), który opiekuje się uchodźczyniami, wystosował w tej sprawie petycję i prosi Czytelników o jej poparcie i pomoc w jej propagowaniu.

„W petycji, zwracamy się z apelem do konkretnych organów państwa o pozytywne rozpatrzenie odwołań i wniosków dwóch obywatelek Tadżykistanu: Adolat Karimovej i Dilafruz Yusupovej, w sprawie pozwolenia im na dalsze życie w Polsce, gdyż ich powrót do Tadżykistanu spowoduje dalsze prześladowania ze względów religijnych, a zapewne i śmierć.” – powiedział, w rozmowie z ekumenizm.pl, pastor Arkadiusz Jurgiełajtis, który zorganizował pomoc dla kobiet.

W tekście czytamy, że kobiety uciekły we wrześniu 2016 r. z Tadżykistanu, gdyż nie tylko były poddawane nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu przez brata Adolat i członków lokalnej społeczności muzułmańskiej, ale przede wszystkim naruszano ich wolność i bezpieczeństwo, a także zagrożone było ich życie. Przyczyną prześladowań była zmiana religii.

Petycja adresowana jest do Rady ds. Uchodźców, Szefa UdsC – Rafała Rogala, ministra Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Główny SG. gen. bryg. Marka Łapińskiego.

Po artykule „Z raju do piekła” na ekumenizm.pl, opisującym losy kobiet, sprawą zainteresowały się inne media. Udało się również zorganizować pomoc prawną. Pełnomocnikiem kobiet został doświadczony prawnik, który wspomaga je społecznie.

Petycje można podpisać TUTAJ

galeria

komentarze

 • Krzysztof Janusz Huk

  Pozostanie te kobiety w Polsce

 • Krzysztof Janusz Huk

  Dajcie im spokuj nich Moc Ducha świętego wam otworzy wasze Serca one chcą żyć dla Ludzi Miłością Jezusa Chrystusa króla Chwały oraz Ducha Świeżego

 • Wołodia Ws

  Te kobiety raczej nie zrobią nikomu krzywdy.. Jestem za pozostawieniem w Polsce.

 • Krzysztof Konefal

  Jestem za pozostawieniem Pan w Polsce.

 • Basia

  bierz rano pół tabletki

 • Darek Jaros

  Jestem za pozostaniem pań w Polsce

 • Jerzy Przybyłka

  Popieram pomysł udzielenia azylu dla tych Pań przez Polskę

 • Wojciech Zborowski

  🙂