ŚRK promuje szczepienia przeciwko Covid-19

0

Światowa Rada Kościołów (ŚRK) włącza się w trwający Światowy Tydzień Szczepień UNICEF-u, wspierając możliwie szerokie promowanie szczepień przeciwko Covid-19, m. in. poprzez rozpowszechnianie wiedzy na temat wakcyn i związaną z nimi nadzieją na powrót do normalności.

Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić ludzi przed covid-19 i innymi, potencjalnie śmiertelnymi chorobami. Naszym obowiązkiem jest, aby nie tylko z ambon naszych lokalnych Kościołów, ale też korzystając z naszego wpływu wskazać na doniosłość sprawy. Religijni liderzy muszą mieć kluczową rolę w podwyższaniu zaufania wśród opinii publicznej wobec szczepionek, szczególnie w obecnej sytuacji – powiedział ks. prof. Ioan Sauca, p.o. sekretarza generalnego ŚRK.

ŚRK włącza się w promowanie szczepień przeciwko covid-19 m. in. poprzez swoich „czempionów szczepień”, dziewięciu liderów religijnych różnych wyznań, którzy mają zachęcać chrześcijan do szczepienia się.

Światowy Tydzień Szczepień trwający od 24 do 30 kwietnia jest inicjatywą rozpoczętą w 2015 roku. W jego trakcie – od 26 kwietnia – rozpoczyna się Europejski Tydzień Szczepień, który potrwa do 2 maja.