Bp Izdebski: Praca dla Polski i Europy naszym powołaniem
- 1 maja, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Ks. bp Marek Izdebski, superintendent Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce, w kazaniu w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie, które było 1. maja 2004 retransmitowane w Radio Bis, odniósł się do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Biskup zwrócił uwagę na podobieństwo naszego narodu oraz Narodu Wybranego, który — choć wyzwolony z niewoli egipskiej — nie mógł pozostać bezczynny. Wskazał, że wstąpienie do Unii Europejskiej oznacza dla nas początek nowego powołania. Naszym obowiązkiem i prawem jest aktywne […]
Ks. bp Marek Izdebski, superintendent Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce, w kazaniu w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie, które było 1. maja 2004 retransmitowane w Radio Bis, odniósł się do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Biskup zwrócił uwagę na podobieństwo naszego narodu oraz Narodu Wybranego, który — choć wyzwolony z niewoli egipskiej — nie mógł pozostać bezczynny. Wskazał, że wstąpienie do Unii Europejskiej oznacza dla nas początek nowego powołania. Naszym obowiązkiem i prawem jest aktywne włączenie się w przemiany na naszym kontynencie. Rozszerzenie Unii oznacza bowiem powiększenie Winnicy Pańskiej, której jesteśmy pracownikami. Superintendent zauważył także, że integracja europejska pozwoli na bardziej intensywne kontakty i wymianę doświadczeń na różnych płaszczyznach pracy kościelnej, m.in. diakonijnej czy młodzieżowej.
Biskup — w związku z przypadającym także na ten dzień Świętem Pracy — podkreślił doniosłość naszego powołania do pracy i nowego wymiaru jakie nabiera ono w Polsce, zjednoczonej z innymi krajami europejskimi.