Bractwo św. Piusa X modli sie za duszę Jana Pawła II
- 4 kwietnia, 2005
- przeczytasz w 2 minuty
Przełożony Bractwa Św. Piusa X, odrzucajacego reformy Kościoła katolickiego dokonane po Soborze Watykańskim II, ogłosił specjalny komunikat zwiazany ze śmiercia papieża Jana Pawła II. Łączac się w modlitwie za Jego duszę, pochwala “walkę Karola Wojtyły prowadzoną na rzecz obrony życia oraz jego zaangażowanie w sprawy moralne”, oskarżając go jednak, iż poprzez swoje ekumeniczne zaangażowanie osłabił wiarę Koscioła i dążenie do obrony Prawdy.Bp Bernard Fellay — zwierzchnik Bractwa św. Piusa […]
Przełożony Bractwa Św. Piusa X, odrzucajacego reformy Kościoła katolickiego dokonane po Soborze Watykańskim II, ogłosił specjalny komunikat zwiazany ze śmiercia papieża Jana Pawła II. Łączac się w modlitwie za Jego duszę, pochwala “walkę Karola Wojtyły prowadzoną na rzecz obrony życia oraz jego zaangażowanie w sprawy moralne”, oskarżając go jednak, iż poprzez swoje ekumeniczne zaangażowanie osłabił wiarę Koscioła i dążenie do obrony Prawdy.
Bp Bernard Fellay — zwierzchnik Bractwa św. Piusa X — nakazuje we wszystkich kaplicach kierowanej przez siebie Konfraterni odprawić mszę św. żałobną za duszę zmarłego papieża.
“Bractwo Św. Piusa X — pisze bp. Fellay — pochwala walkę Karola Wojtyły prowadzoną na rzecz obrony życia oraz jego zaangażowanie w sprawy moralne, czuje się jednak w obowiązku powtórzyć jeszcze raz, iż nadal odrzuca niestrudzoną walkę papieża Jana Pawła II o ekumenizm; walkę, która tak bardzo osłabiła wiarę i dążenie do obrony Prawdy”.
Równoczesnie bp. Fellay zapewnia o swojej modliwie za kardynałów przystępujących do wyboru następcy Jana Pawła II. “Bractwo ufa, że nowy Wikariusz Chrystusa ujmie mocną ręką ster Kościoła, przywracając jedność liturgii i jedność wiary oraz naprawiając szkody wyrządzone przez następstwa Soboru Watykańskiego II, które zalały błędami doktrynalnymi cały stan duchowny”.
Bractwo św. Piusa X zostało założone przez abp. Marcelego Lefebvre, odrzucajacego postanowienia Soboru Watykańskiego o ekumeniźmie i wolnosci religijnej oraz posoborową odnowę Kościoła Katolickiego. W 1988 r. została ogłoszona przez Watykan ekskomunika dotykajaca abp. Lefebvre oraz przełożonych Bractwa.