Arcybiskup USA napisał książkę o byciu gejem

2

Emerytowany katolicki arcybiskup Milwaukee Rembert Weakland, który zrezygnował w 2002 roku ze stanowiska po seksualnym i finansowym skandalu wydaje swoje wspomnienia, w których opisuje dokładnie swoje zmagania z orientacją seksualną.

Książka nosi tytuł Pielgrzym w pielgrzymującym Kościele: Zapiski katolickiego arcybiskupa i będzie opublikowana w czerwcu. Arcybiskup opisuje w niej swoje psychologiczne, duchowe i seksualne dojrzewanie dokonując akceptacji swojej homoseksualności.


 


Arcybiskup Weakland odszedł ze stanowiska po tym, kiedy jeden z byłych studentów teologii na Marquette University ujawnił w maju 2002 roku, że arcybiskup zapłacił mu 450 000 dolarów pochodzących z funduszy diecezji, żeby zaspokoić roszczenia w sprawie o seksualne wykorzystanie.


 


Archidiecezja Milwaukee wydała w poprzednim tygodniu oświadczenie, żeby ostrzec wiernych dla których książka byłego arcybiskupa może być szokiem.


Weakland dla wielu liberalnych katolików był bohaterem, którego podziwiali za pracę na rzecz społecznej sprawiedliwości.