Zakonnice zachęcały do gwałtów i przemocy

41

W ośrodku wychowawczym w Zabrzu chłopcy gwałcili słabszych kolegów. Jeśli ktoś się sprzeciwiał, sprawiedliwość wymierzano mu biciem. Oprawców do działania zachęcały opiekunki – siostry ze zgromadzenia boromeuszek. Jak poinformował portal Dziennik.pl, przed sądem w Zabrzu ruszył dziś ich proces.

Chłopcy bezlitośnie bili swoich kolegów i ich gwałcili. Z czasem gwałceni zaczęli robić to samo innym. Wreszcie, zupełnie przypadkiem, to, co dzieje się za murami placówki, odkryła policja – pisze Dziennik.pl.

– „Prowadzącej Ośrodek Wychowawczy Sióstr Boromeuszek Agnieszce F. postawiono zarzut pomocnictwa przy doprowadzeniu małoletniego do poddania się czynności seksualnej. Prokurator zarzuca jej także szereg czynów dotyczących naruszenia nietykalności cielesnej wychowanków oraz ich znieważania” – mówi portalowi rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach, sędzia Tomasz Pawlik.

Według relacji świadków, pewnego razu Agnieszka F. za karę zamknęła w pokoju chłopca wraz z dwoma kolegami, a oni go zgwałcili.

komentarze

 • decent
  Katolicka obluda stanowczo sprzeciwia sie adoptowaniu dzieci przez osoby homoseksualne i prawnemu usankcjonowaniu jednoplciowych zwiazkow partnerskich. A tu masz babo placek… W stabilnych homozwiazkach dzieci z pewnoscia znalazlyby wiecej milosci potrzebnej im do rozwoju niz w sierocincach prowadzonych przez kobiety w habitach. Nie bardzo jednak wierze, ze to zdarzenie nakloni homofobow i innych religijnych fanatykow do zmiany sposobu myslenia i porzucenia niszczacej nienawisci.
 • adam

  Jak na razie to pan tutaj we wpisie powyzej prezentuje „niszczącą nienawiść”.

 • decent

  Ciekaw jestem, dlaczego pan tak sadzi? Gdzie odkryl pan moja nienawisc? Czy pana zdaniem nienawidze, bo mowie prawde? Slucham?

 • gosc

  … łączenie sprawy tych zakonnic z problemem par jednopłciowych wychowujących dzieci nie jest właściwe. To dwa oddzielne zagadnienia! Takie połaczenia nie przyczynią się do uczciwej dyskusji ani nad jedną, ani nad drugą sprawą.  

 • Emet

  Gdyby miał pan odrobinę wiedzy na ten temat (lub woli jej zdobycia) to wiedziałby pan, że dzieci w sierocińcach nie przebywają dlatego, że nie ma chętnych do adopcji tylko dlatego, że nie mają uregulowanej sytuacji prawnej. Nie mają z różnych powodów – czasem przepisów a czasem złego działania sądów. Chętnych małżeństw chcących adoptować dzieci (w tym gotowych przyjąc dzieci starsze, chore, nawet z wirusem hiv) jest znacznie więcej niż dzieci gotowych do adopcji – te ostatnie opuszczają „placówkę” zazwyczaj bardzo szybko po odebraniu praw rodzicielskich ich biologicznym rodzicom. To, że 90% dzieci w DD nie ma możliwości iść do rodziny jest istotnym problemem ale nikt się tym nie przejmuje, bo dzieci w sierocińcach nie zrobią hałasliwej parady na ulicach ani nie obsmarują władz własnego kraju w zagranicznych mediach.

  Żerowanie na takiej tragedii przez promowanie czegoś, co Biblia nazywa zboczeniem, jest dla mnie obrzydliwe. Chce pan pomóc tym dzieciom – proszę, ma pan wielkie pole do popisu, niech pan walczy aby sądy śmielej pozbawiały tatusiów-pijaków i mamusie-sadystki władzy rodzicielskiej. Prawo rodzinne mówi, że „adoptować można małoletniego wyłącznie dla jego dobra” – a nie dla dobra kogoś, kto chce przy tej okazji coś udowodnić światu.

 • gosc

  być może nie wpłynie na oświecenie religijnych fanatyków i słuchaczy radyjka. Niemniej jednak byc może uzmysłowi im, że kosciół do którego należa czasami jest zepsuty, a postawa reprezentowana przez niektórych jego wyznawców może byc nazwana kołtunerią, duszczyzną itp.
  Co do związków homo w których wychowywane są dzieci. W Hiszpani przecież geje mogą adoptować dzieci. Masz oczywiscie rację docencie. Wszyscy oczekujemy takze w Polsce czasu oświecenia 🙂

  Christian

 • gosc

  słowem tłumaczonym jako obrzydliwe określane sa w Biblii: jedzenie małży, dotykanie skóry martwych świń, noszenie przez kobiety ubiorów jednoczesnie z wełny i bawełny, przycinanie włosów wokół skroni przez mężczyzn, zbliżanie się do oltarza ludzi z defektami fizycznymi. W Biblii akceptowane jest też posiadanie niewolników lub sprzedanie własnej córki do niewoli.
  Emecie drogi, czy nie nasłuchałeś się zbyt wiele radyjka? Polecam ci także do przeczytania ulotkę „Fakty przeciwko mitom” (z której cytowałem).

  Christian

 • Walerek

  Zanim ktokolwiek sie wypowie, lepiej aby poszperał w sieci i przeczytal wszystko co na ten temat napisano. Wowczas zrozumie takze prawniczy termin „pomocnictwo”.

  Notka, a zwłaszcza tytuł nadany  M.L. jest w kontekscie tego wszystkiego co można w sieci przeczytac klamliwy i bałamutny.

 • Emet

  Nie, nie słuchałem radia innego niż moje wyznania, co nie znaczy że miałbym okazywac mu nietolerancję nazywając radyjkiem (jeszcze zapomniałeś dodać tego fajnego tolerancyjnego okreslenia o (ma)ryju, przecież jest tak zabawne). Zamiast ulotek proponuję wizytę w domu dziecka i zapoznanie się z faktami. Choć homodogmatyków i to nie przekona, nieszczęście dzieci połączone z niewiedzą społeczeństwa co do faktów dot. sieroctwa może być skutecznym sposobem na promocję adopcji dla homoseksualistów. Dzieci w DD już raz stały się przedmiotem czyjegoś braku odpowiedzialności  – teraz mają być sztandarem „praw dla gejów”?! Właśnie to jest obrzydliwe.

 • ksawery

  Zakonnice zostały usunięte z zabrzańskiej placówki rok temu: co dalej sie z nimi stało – czy zostały wydalone z zakonu? Jak odpowiadają na stawiane zarzuty? Co sie z nimi dzieje?

 • macli

  Poproszę w takim razie o konkretne zarzuty.
  Z dostępnych informacji (dziennik.pl) wynika bowiem, że zakonnice zachęcały i umożliwiały popełnienie przestępstwa.

 • Walerek

  Krótko.

  1. Jak napisałem zanim sie cos tu opublikuje, nalezałoby porzadnie sie do tego przygotowac i przejzec siec, wowczas z powodu zaniedbania? lenistwa? ? nie popełni sie błedow.

  Opieranie sie na jednej relacji prasowej, a własciwie jej bezkrytyczne przepisanie to nie jest dobry przykład pracy „dziennikarskiej”.

  2. Język prawniczy to nie jezyk potoczny, w nim „pomocnictwo” nie znaczy tyle co pomoc. Pomocnictwo może nastąpić poprzez zaniechanie i to w tekstach opisujacych sprawe jest wyraznie napisane. Zarzut mówi o zaniechaniu obowiązków jakie na boromeuszkach prowadzacych ośrodek. O „zachęcaniu” poszą zaś tylko dziennikarze (jezyk potoczny) i to, z wyjatkiem Dziennika, ze znakiem zapytania.

  3. Boromeuszki przed sądem odpowiadaja z wolnej stopy, czego oczywiscie Dziennik nie podal, a co nie mogłoby miec miejsca, gdyby faktycznie w potocznym sensie tych słów zachęcały i ułatwiały gwałty na nieletnich. Bo wówczas zamiast zarzutu pomocnictwa postawiono by im zarzut współsprawstwa.

  Reasumujac: gdy sie cos pisze nalezy rzetelnie i porządnie przygotowac do tematu. bo inaczej opublikuje sie tekst bałamtny i kłamliwy.

   

  ps.

  Nie zmienia to faktu, że uczciwy proces powinien cała sprawe wyjasnic a wszystkich winnych sąd powinien ukarac.

   

   

 • adam

  Posługuje sie pan jezykiem nienawisci. „Katolicka obluda”, „kobiety w habitach”, „homofobow”, „religijni fanatycy”…. i to wszystko w dwoch krotkich zdaniach. To pana „niszczy nienawisc” i prosze samemu spojrzec najpierw w lustro zanim zacznie pan z niej wyzwalac kogos innego.

 • macli

  Wydaje mi się, że myli Pan artykuł i notatkę prasową. Powyżej jest ta druga, ze swej natury oparta tylko na jednym (wskazanym) źródle.

  Podałem źródło już w leadzie, dalej nastąpiło rozszerzenie oparte na wskazanym źródle. Jakoś nie mogę się tu dopatrzyć zaniedbania.

 • Walerek

  Nawet notkę prasowa powinno sie pisac rzetelnie i uzywac terminów których znaczenie nie jest dla piszacego tajemnica. Z pomocnictwa zrobil Pan pomoc, wywalił znaki zapytania i zarzut uznał za dowiedziony.

  Nawet gdyby skazano boromeuszki za pomocnictwo (z opisów wynika ze dopuscily sie rażących zaniedbań, zaniechań) to nie bedzie ozanaczało, że pomagały i zachęcały do gwałtów. Pisząc, „zakonnice zachęcały do gwałtów” Pan po prostu skłamał. I nie usprawiedliwia to Pana, że bezkrytycznie powtórzył Pan to za inna gazeta.

 • Maciek d

  Ja jako prawnik cywilista uważam że naprawde wystarczyaby te „zakonnice” zostały skazne za pomocnictwo. Bo wówczas dzieciaki będa mogły ścigać zakon..pomocnictwo w gwałcie … mam nadzieje ze ktoś od zgromadzenia wyciągnie chociaz po 1 milionie za kazdy gwałt.

 • Emet

  „mam nadzieje ze ktoś od zgromadzenia wyciągnie chociaz po 1 milionie za kazdy gwałt.”

  Za gwałt, zwłaszcza na nieletnim, karałbym znacznie surowiej niż dziś to przewiduje prawo. I tu się zgadzam. Za osobiste pozwolenie na to czy przymykanie oka – też.  

  Ale co do instytucji zgromadzenia – rozumiem że skoro gwałt wyceniasz na milion zł (może straty moralne są wyższe, a pewnie niewycenialne w zł) to do kogo jako prawnik cywilista poszedłbyś po odszkodowanie za morderstwa, tortury i życie 40 mln ludzi przez 40 lat w syfie PRL? Do państwa polskiego czy do SLD jako nastepczyni PZPR/SdRP? Jak sądzisz, na ile powinniśmy wycenić kilkanaście lat upokorzeń w komunistycznej szkole? Kto był podżegaczem a kto pomocnikiem? Po kilkaset tysięcy od głowy by się chyba zebralo, nie? Tylko kto by to zapłacił…

 • Maciek d

  Jako cywilista ide do tego czyja własnością jest „firma”, kto skierował tam taka obsadę i kto odpowiada za to że dzialy się tam takie rzeczy i tu sprawa jest prosta – odpowiadają boromeuszki bo dzieci były pod ich opieką. Zabieg „to pozwij kogoś za PRL” choć chwytliwy jest całkowicie nietrafiony – za czyny funkcjonariuszy państwa jezli byly bezprawne odpowiada państwo polskie, co ma swój wydźwięk w orzecznictwie – bo to RP wypłaca odszkodaowania za tortury i mordey sądowe i więzienia które byłu udziałem PRL. Powiedzialem milion? ma Pan rację  – jezeli to prawda o czym pisżą to zdecydowania za mało – może 5 milionów za każdy gwałt? A może na dodatek wsadzic boromuszke do męskiego więzienia? Na przykład na tydzień ……

 • gosc

   Halo Maciek Łódź, jak ty tu geroja prawniczego zgrywasz, to mnie aż mdli… Wolałbym dać się „diabłu“ osądzić niż tobie !!!

  Szlachetny prawnik i o zbrodniarzu wyraża sie językiem prawnym, a taki tam bylejaki  kutra, czy to hitlerowski, czy stalinowski, mieli gotowe mowy, o dziwo, w twoim stylu… Pardon, jesli sie mylę . 🙁

  tokatos

  Ps.: podaj ręke apostazji 🙂

 • decent

  do kogo jako prawnik cywilista poszedłbyś po odszkodowanie za morderstwa, tortury i życie 40 mln ludzi przez 40 lat w syfie PRL? Do państwa polskiego czy do SLD jako nastepczyni PZPR/SdRP?

  Pan musial byc okrutnie przesladowany za dzialalnosc wolnosciowa w czasach PRLu, ale jednak udalo sie panu jakos przezyc. Moje szczere gratulacje. W Ameryce poludniowej rzadzonej przez wojskowo-prawicowe dyktatury popierane przez Kosciol katolicki i wychwalane pod niebiosa przez polskich konserwatystow maja na sumieniu znacznie wiecej istot ludzkich niz nieszczesna Polska Ludowa, ale jakos sie o tym glosno nie mowi, i nikt nie zacheca niepismiennych latynoskich biedakow, ktorych bylo tam nieporownanie wiecej niz u nas za czasow poprzedniego rezymu do wystepowania o odszkodowanie za doznane krzywdy i upokorzenia. Nikt tez nie wspomina ksiezy katolickich zamordowanych reka prawicowych siepaczy. To nie byl tylko Popieluszko, czy kilku innych duchownych zaginionych w niewyjasnionych okolicznosciach, ale dziesiatki i setki zlikwidowanych kaplanow, ktorych Kosciol nie zamierza wynosic na oltarze i nad ktorymi nie wylewa krokodylich lez, tylko dlatego, ze walczyli u boku biedakow po przeciwnej stronie politycznej barykady niz posluszni Rzymowi biskupi kolaborujacy z wladza. Po uwzglednieniu wszelkich uwarukowan polityczno-historycznych mozna chyba stwierdzic, ze minione czasy PRLu nie powinny w nikim wywolywac strachu i przerazenia, zwlaszcza gdy komunistyczna Polske porownuje sie z brutalnymi prawicowymi dyktaturami. A juz z pewnoscia w pojaltanskiej Ojczyznie najlepiej powodzilo sie Kosciolowi katolickiemu, ktory dzieki bliskiej i umiejetnej wspolpracy Episkopatu z wladza panstwowa przezywal okres niebywalego rozkwitu i umocnienia swych wplywow. Zreszta strategia wspolpracy z moznymi tego swiata w kazdym okresie historycznym pomagala Kosciolowi katolickiemu wychodzic obronna reka z najwiekszych nawet opresji.

 • decent

  Katolicka obluda – to codzienna rzeczywistosc, ktora dostrzegam u swieckich i duchownych katolikow. Czy mam uzasadniac przykladami? Moglbym, ale nie chce. Po co rozwodzic sie o rzeczach oczywistych? 

  Kobiety w habitach – czy zakonnice postepujace w opisany wyzej sposob nie sa tylko kobietami w habitach?

  Homofob – to czlowiek odczuwajacy nieuzasadniony lek przed osoba homoseksualna. To tez prawda.

  Religijni fanatycy – czy nie ma takich ludzi w kosciele chrzescijanskim? Czy mozemy o nich mowic tylko w kontekscie islamu? Religijni fanatycy nienawidza ludzi, ktorzy nie podzielaja ich przekonan. Wiekszosc osob, ktore sluchaja wypowiedzi niektorych katolikow na  temat osob homoseksualnych (czesto uzasadniaja oni swa agresje cytatami z Biblii) wie, ze maja do czynienia z religijnymi fanatykami. To tez prawda.

  Katoliku, ulecz samego siebie…z nienawisci!

 • gosc

  z jadowitego tonu twoich wypowiedzi domyśliłem się, że jesteś słuchaczem radyjka.
  Nikt tutaj nie próbuje tworzyć „sztandaru praw dla gejów”. Ty sam sobie zacząłeś wymyślać jakieś ideologie. Docent napisał tylko o tym, że zamiast w tym konkretym domu dziecka, w którym zakonnice namawiały do gwałtów, (lub w innych domach dziecka prowadzonych przez zakonnice/zakonników, w których podobne rzeczy dziać się mogą) dużo lepiej byłoby dzieciom w rodzinie, którą storzyliby im adoptując ich np. dwaj kochajacy się geje. Ty pewnie teraz stworzysz kolejną ideologię o tym, że w rodzinie założonej przez dwóch gejów dzieci nie mogą być wychowywane. Daruj sobie.
  Proponuje wizytę krajach, w którcyh geje mogą adpotować dzieci i przyjrzenie się z autopsji rodzinom gay/les.
  Słuchajac radyjka uczysz się jezyka nienawiści, jadowitego sarkazmu, co się tutaj uwidacznia.

  Pozdr. z Wrocławia
  Christian

 • adam

  Najwyraźniej to jednak pan potrzebuje uleczenia z nienawisci. W kazdym zadaniu oczernia pan innych i jest pan pelen agresji w stosunku do tych, ktorzy osmielaja sie myslec inaczej niz pan. Przemawia przez pana fanatyzm i swiecki fundamentalizm.

 • Walerek

  Osobowosc prawna ma zgromadzenie siostr boromeuszek jako calosc, ale takze poszczegolne domy zakonne i inne przewidziane w statutach placowki. Standardem jest, że kościelna osoba prawna nie odpowiada za zobowiązania innej kościelnej osoby prawnej. Tak wiec watpliwe, aby zakon jako calosc mialby cokolwiek zaplacic, co najwyzej dom zakonny i to pod pewnymi warunkami, bo Dom Wychowawczy tez moze miec osobowosc prawna.

  Nie mowiac o tym, ze polskie sady nie przyznaja takich odszkodowan.

  Tak wiec prozno Pan sobie ostrzy zeby.

 • Rafi

  „Proponuje wizytę krajach, w którcyh geje mogą adpotować dzieci i przyjrzenie się z autopsji rodzinom gay/les.”
  No to proponuję zapoznać się z danymi z USA.

  Uważam, że najlepiej, aby ci chłopcy mieli swoje rodziny, jezeli juz chcesz wartościowac.
  Przy okazji : nie słucham RM i współczuję tobie – nienawiść ciebie zżera.

 • Maciek d

  Ponieważ Pana wypowiedź jest tak chotyczna ze nie sposób jej zrozumieć proszę  najpierw posatawic mi jakeś zarzuty a potem dopiero obrzucac inwektywami,a nie dowrotnie bo to po piersze hamskie a po wtóre niemerytoryczne

 • gosc

  Panie Macieju z Łodzi, nie wiem dlaczego zmienia Pan nicki uciekając przed publikacją swego nazwiska, czy przyczyną tego może być przynależność do Kościoła Starokatolickiego w R.P. gdzie pełnił Pan lub pełni funkcję OFICJAŁA SĄDU KOŚCIELNEGO??
  Na marginesie chciałbym przy okazji zapytać po ile milionów zadośćuczynienia dostały dzieci skrzywdzone przez pedofila – biskupa owego Kościoła, niejakiego Wojciecha Kolma?

 • Maciek d

  Co do kwoty odszkodowań to sądy zmieniają znacząco linię orzeczniczą – np za brak wykonania badan prenatalnych było ok. 1 mln zł prawda? To kwestia dowodzenia i tego czy sędzia ma dziecko w wieku tych podopiecznych czy młodsze a może starsze? Z resztą odnoszę wrażenie że jest Pan ponurym pesymistą, co za znaczenie ma czy domy zakonna mają odrębna osobowośc prawną czy nie? Przecież jeżeli sąd zasądzi to każdy praworządny obywatel i każda praworządna organizacja zapłaci prawda? A Pan wychodzi z założenia że wyrok będzie na nic bo dom zakonny ma mniej majątku niż boromeuszki w całości i nie będzie z czego prowadzic egzekucji. Wiecej wiary, drogi Panie przecież praworządne siostry w praworządym kraju będące częścia legalnie działającego związku wyznaniowego nie będa narażac reputacji Kościoła rzymskokatolickiego i zapłacą bez pośrednictwa komornika prawda? To przecież oczywiste, no a gdyby trzeba było prowadzic egzekucję to ten domek tez mozna sprzedać, przciez to nie kościół tylko zwykły budynek, a ziemia po jego wyburzeniu może byc dla dewelopera bezcenna.

   

   

 • Maciek d

  Co do kwoty odszkodowań to sądy zmieniają znacząco linię orzeczniczą – np za brak wykonania badan prenatalnych było ok. 1 mln zł prawda? To kwestia dowodzenia i tego czy sędzia ma dziecko w wieku tych podopiecznych czy młodsze a może starsze? Z resztą odnoszę wrażenie że jest Pan ponurym pesymistą, co za znaczenie ma czy domy zakonna mają odrębna osobowośc prawną czy nie? Przecież jeżeli sąd zasądzi to każdy praworządny obywatel i każda praworządna organizacja zapłaci prawda? A Pan wychodzi z założenia że wyrok będzie na nic bo dom zakonny ma mniej majątku niż boromeuszki w całości i nie będzie z czego prowadzic egzekucji. Wiecej wiary, drogi Panie przecież praworządne siostry w praworządym kraju będące częścia legalnie działającego związku wyznaniowego nie będa narażac reputacji Kościoła rzymskokatolickiego i zapłacą bez pośrednictwa komornika prawda? To przecież oczywiste, no a gdyby trzeba było prowadzic egzekucję to ten domek tez mozna sprzedać, przciez to nie kościół tylko zwykły budynek, a ziemia po jego wyburzeniu może byc dla dewelopera bezcenna.

   

   

 • Maciek d

  ????

 • gosc

  Przepraszam jeśli moja dedukcja była błędna, jednak przeglądając zasoby internetu i wypowiedzi „innego” Macieja coś mi się zdaje, że jesteście tą samą osobą, choć Łódź jest duża i może pomieścić dwóch Maciejów – prawników, a może nie może…

 • Walerek

  Ja nie jestem pesymistą, tylko optymistą, bo napawa mnie otuchą, że przeciw boromeuszkom będzie wystepował Pan.

  Wystarczy, że w budynku bedzie kaplica i nikt go nie ruszy, bo wszystko co słuzy kultowi religijnemu nie podlega egzekucji.

  Co do odszkodowania – nikt przy zdrowych zmysłach nie bedzie sie kłócił, jesli komus faktycznie bedzie sie nalezało słuszne zadośćuczycienie.

  Ale własnie chodzi o słuszne i sprawiedliwe zadoscuczynienie, a nie chec nabicia sobie kabzy, takze przez prawnikow 🙂

   

 • Maciek d

  Szanowny Panie, ja nie bedę wystepował przeciwko zakonowi a więc musze Pan martwić, a to że za swoją pracę ktoś bierze wynagrodzenie to normalne.

 • gosc

  „Przyganiał kocioł garnkowi”…

  – Widocznie to dobry znak, że się oburzasz – Pardon ci nic nie mówi…
  tokatos

 • Maciek d

  Proszę Pana urodziłem się i umrę jako rzymski katolik 🙂

 • gosc

  Autor: tokatos dnia 12.04.2008 17:33

  „Przyganiał kocioł garnkowi”…

  – Widocznie to dobry znak, że się oburzasz – Pardon ci nic nie mówi… tokatos

 • gosc

  Autor: tokatos dnia 12.04.2008 17:33
  „Przyganiał kocioł garnkowi”…
  – Widocznie to dobry znak, że się oburzasz – Pardon ci nic nie mówi… tokatos

 • gosc

  Tak to wygląda… 3X pod drzewko… właściwe celowałem… a gdzie indziej to padało…:-)))

 • gosc

  Między chrztem a śmiercią człowiek popełnia wiele głupstw, ale nie moja sprawa, czy Pan coś popełnił czy nie:))
  Lubimy tez przybierać przeróżne maski, szczególnie wtedy, gdy ukrywają nas nicki więc niewielu forumowiczów używa swojego nazwiska, które czasem mocno krępuje i nie pozwala powiedzieć wszystkiego co chcemy.

 • gosc

   Maciek Łódź, piszesz, cytuję: „zarzuty a potem dopiero obrzucac inwektywami“…

  Ci poprzednicy, co tu błotem oskarżeń rzucali tak chojnie (co SAMOSAD pyskówkami uprawiali), ty się do nich dołączasz, oto co piszesz, cytuję:

  „mam nadzieje ze ktoś od zgromadzenia wyciągnie chociaz po 1 milionie za kazdy gwałt… i tu sprawa jest prosta – odpowiadają boromeuszki bo dzieci były pod ich opieką… Powiedzialem milion? ma Pan rację  – jezeli to prawda o czym piszą to zdecydowania za mało – może 5 milionów za każdy gwałt? A może na dodatek wsadzic boromuszke do męskiego więzienia? Na przykład na tydzień“ …

  Jeśli mnie za to, co napisałem tak oceniasz, cytuję: „bo to po piersze hamskie a po wtóre niemerytoryczne“

  to CZYM są tu te wasze oskarżenia ???  ARCY-HAMSKIE i ARCY-NIEMERYTORYCZNE…

  Nic nie odwołuję, co napisałem, tylko to: Pardon, jeśli sie myle… 🙁

  tokatos

 • gosc

  Szczerze, nie bardzo interesuje mnie USA. Chyba, że myślisz o tych statystykach dotyczących wykorzystywania seksualnego nieletnich, którego dopuszczali się duchowni katoliccy? a tak, tak, słyszałem…..
  wielomilionowe odszkodowania, licytacja parafi na spłate długów…. a wszystko dlatego, że jak udowodniono w sądzie, wielu księży KRK nie było w stanie powstrzymać swoich chorobliwych popędów pedofilskich. smutne.

  Ja takze uważam, iż jest lepiej, aby dzieci miały rodziny, niżli miałyby być wychowywane przez zakonnice, które namaiwają do gwałtu…
  Uważam, że taką rodzinę może zapewnić im dwóch kochajacych się mezczyzn.

  Kiedyś spotykalem się z pewnym Hiszpanem, rozmawialiśmy o naszej przyszlości i zastanawialiśmy się nad mozliwością adopcji dziecka. Oczywiscie rozumiem, że dla ciebie to coś, z czym oswoić się musisz. I życzę ci, aby nie było dla ciebie zbyt bolesne, gdy (hipotetycznie) twój syn powie ci, że chcialbym założyc rodzinę ze swoim partnerem życiowym.

  Pozdr. z Wrocławia
  Christian