Zmarł kapłan M. Warzyniec Rostworowski

0

15 września w wieku 84 lat zmarł nestor mariawickiego duchowieństwa, kapł. M. Wawrzyniec Rostworowski (Franciszek herbu Nałęcz Rostworowski). Był synem jednego z pierwszych biskupów mariawickich, bp. M. Franciszka Rostworowskiego, zwanego „Biedaczyną Mariawickim”. Br. M. Wawrzyniec zmarł nad ranem w płockim klasztorze. W tym roku obchodził 60. rocznicę święceń kapłańskich.

Przez 10 lat ks. M. Wawrzyniec był redaktorem „Mariawity”. Pełnił posługę duszpasterską w wielu parafiach mariawickich – był ceniony za ogromną pokorę. Jego współwyznawcy podkreślają, że był prawdziwą kopalnią wiedzy o mariawityzmie. M. Wawrzyniec był również wielu publikacji nt. teologii mariawickiej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Esperantystów . Na język esperanto przetłumaczył niektóre dzieła bł. Marii Franciszki.

Jak podaje oficjalna strona Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP, pogrzeb śp. Kapłana odbędzie się w środę (17 września). Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku o godz. 11.00, a następnie ciało złożone zostanie na cmentarzu parafialnym w Płocku.