Zmarła ostatnia siostra mariawitka nurtu płockiego

9

5 października br. zmarła nagle s. Maria Apolinaria Abramowska, ostatnia siostra mariawitka, należąca do Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył biskup naczelny Kościoła M. Ludwik Jabłoński oraz bp M. Roman Nowak, odbyły się 8 października w Płocku.

Zgodnie z mariawicką tradycją trumna z ciałem siostry Apolinarii stała przed pogrzebem w katakumbach Świątyni Miłości i Miłosierdzia przy grobie Mateczki, św. Marii Franciszki Kozłowskiej i biskupów mariawickich.


Bolesława Abramowska urodziła się dnia 13 lutego 1922 roku w Szemborach, w parafii Wiśniew. Do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Mariawitek w Wiśniewie wstąpiła 8 czerwca 1946 roku. Po okresie próby została dopuszczona do nowicjatu 7 lutego 1949 roku otrzymawszy imiona Maria Apolinaria. Została przydzielona do chóru sióstr służebnych. Po ślubach czasowych złozyla śluby wieczyste: ubóstwa, czystości, posłuszeństwa i nieustającej adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Przez wiele lat swojego życia zakonnego pracowała w gospodarstwie klasztornym i parafialnym w Wiśniewie, a ostatnie trzydzieści lat w klasztorze przy Świątyni w Płocku.


Szczegółowa relacja i wspomnienie ś.p. siostry Marii Apolinarii znajduje się na stronach Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.


Siostry mariawitki służą jeszcze tylko w Kościele Katolickim Mariawitów z siedzibą w Felicjanowie.


Foto: mariawita.pl