Konferencja dla byłych więźniów
- 6 lipca, 2006
- przeczytasz w 2 minuty
Misja Więzienna Kościoła Zielonoświątkowego organizuje II Konferencję dla byłych skazanych nawróconych w więzieniach oraz usługujących w zakładach penitencjarnych. W dniach 21–23.07.2006 w Ośrodku „Teen Challenge” w Łękini odbędzie się II Konferencja Misji Więziennej o charakterystycznej nazwie „List do Filemona” Pierwsza taka konferencja odbyła się dwa lata temu w Poznaniu. Konferencja ta jest adresowana do byłych więźniów, którzy nawrócili się w więzieniach i dziś chcą prowadzić swoje życie zgodnie ze Słowem Bożym. […]
Misja Więzienna Kościoła Zielonoświątkowego organizuje II Konferencję dla byłych skazanych nawróconych w więzieniach oraz usługujących w zakładach penitencjarnych. W dniach 21–23.07.2006 w Ośrodku „Teen Challenge” w Łękini odbędzie się II Konferencja Misji Więziennej o charakterystycznej nazwie „List do Filemona” Pierwsza taka konferencja odbyła się dwa lata temu w Poznaniu.
Konferencja ta jest adresowana do byłych więźniów, którzy nawrócili się w więzieniach i dziś chcą prowadzić swoje życie zgodnie ze Słowem Bożym. Jej podstawowym założeniem jest pomoc w adaptacji do życia w warunkach „wolnościowych” w społecznościach chrześcijańskich. Będzie czas na dzielenie się świadectwami, oraz na wymianę doświadczeń.
W konferencji udział wezmą: pastor Zbigniew Urbaniak, pastor Piotr Wisełka, pastor Marek Kozłowski oraz pastor Karol Głuszek.
Zgłoszenia chęci przyjazdu należy wysłać korespondencyjnie na adres:„List do Filemona”Kościół Zielonoświątkowy Słupsk ul. Długosza 24, 76–200 Słupsklub E‑mail: konferencja@misjawiezienna.pl lub kancelaria@misjawiezienna.pl
Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: jw, lub pod nr tel +48 506161404, +48691441201, lub e‑mailem:jw.
W Polsce około 45 zborów Kościoła Zielonoświątkowego jest zaangażowanych w służbie więziennej. Prowadzą one działalność misyjno – ewangelizacyjną na terenie zakładów karnych i aresztów śledczych. Podstawową posługą jest nabożeństwo zawierające elementy wspólnego rozważania Pisma Świętego i modlitwy. Prowadzone są również indywidualne rozmowy duszpasterskie oraz studium biblijne. Dużym powodzeniem cieszą się koncerty muzyki chrześcijańskiej. Misja Więzienna stara się także o możliwość posługi w szpitalach więziennych.
W związku z tym, że Kościół Zielonoświątkowy należy do tzw. Kościołów denominacyjnych tzn. jego zasięg obejmuje cały kraj (tworzy rodzinę, związek zborów) skazani objęci działalnością kościoła w jednym zakładzie po przewiezieniu do innego bardzo często zgłaszają się poprzez wychowawców z prośbą o objęcie opieką duszpasterską w nowym zakładzie.W wielu zborach Kościoła Zielonoświątkowego zwłaszcza w większych miastach członkami kościoła są bili skazani. Okazuje się, że wytrwali w wierze nie powrócili na drogę przestępczą, a niektórzy założyli rodziny.
Prawdziwym wyzwaniem dla misji, pastorów i wiernych kościoła jest opieka nad osobami opuszczającymi zakłady karne. Misja stara się kierować skazanych opuszczających więzienie, będących w trudnej sytuacji, do chrześcijańskich ośrodków odwykowych, hosteli, domów dla bezdomnych Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego - agendy Kościoła. Byli więźniowie otrzymują tam wsparcie moralne, wstawiennictwo w modlitwie, a nierzadko pomoc w poszukiwaniu pracy czy mieszkania.