Metodyści: “nie” skrajnej prawicy
- 25 maja, 2004
- przeczytasz w 2 minuty
Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii (Methodist Church in Great Britain) podobnie, jak Kościół Anglii (Church of England) przestrzega Brytyjczyków przed oddaniem w czerwcowych wyborach głosu na kandydatów partii skrajnych, w tym przede wszystkim Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP). W tym celu prowadzona jest specjalna akcja informacyjna. Metodystyczni duchowni i całe kongregacje są zaangażowane w lokalne projekty, mające w możliwie jak największym stopniu zapobiec wygranej skrajnej prawicy. Metodyści […]
Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii (Methodist Church in Great Britain) podobnie, jak Kościół Anglii (Church of England) przestrzega Brytyjczyków przed oddaniem w czerwcowych wyborach głosu na kandydatów partii skrajnych, w tym przede wszystkim Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP). W tym celu prowadzona jest specjalna akcja informacyjna.
Metodystyczni duchowni i całe kongregacje są zaangażowane w lokalne projekty, mające w możliwie jak największym stopniu zapobiec wygranej skrajnej prawicy. Metodyści z Bradford wywiesili tęczowe wstęgi na kościołach, mające symbolizować inkluzywność i sprzeciw wobec polityków dzielących społeczeństwo. Ks. Paul Flowers, superintendent okręgu Bradford powiedział Synodowi Zachodniego Yorkshire, iż ludzie powinni głosować taktycznie w taki sposób, aby BNP nie zdobyła miejsc w parlamencie. Jego zdaniem najlepszym sposobem na zwalczanie ekstremizmów, jest głosowanie: — Nie wzięcie udziału w wyborach tylko wzmocni Brytyjską Partię Narodową. Zagłosowanie przeciwko nim, zrani ich — powiedział duchowny.
Także zdaniem Anathea’y Cox, Sekretarza do spraw Życia Publicznego i Społecznej Sprawiedliwości, kluczem do zatrzymania nacjonalistów jest odwrócenie się od nich przy urnach. — Nasza chrześcijańska odpowiedzialność, aby przedstawiać nasze świadectwo w polityce, jest teraz decydująca. Jest decydująca w czasie, kiedy są promowane mity o szukających azylu i mniejszościach — powiedziała.
W kwietniu Kościół metodystyczny na Wyspach uruchomił specjalną stronę www, na której można znaleźć informacje o poglądach partii politycznych na rożne tematy — od spraw ekonomicznych i agrokulturalne, po kwestie dotyczące azylu i imigracji.
Zobacz także EAI Ekumenizm.pl: Kościół przeciwko narodowcom