Mieć miejsce w świecie
- 30 maja, 2006
- przeczytasz w 1 minutę
Przez małe okienko wpada do celi światło, jasne, promienne. Bonhoeffer leży na pryczy i rozgląda się wokół. Jego królestwo to prostokąt dwa na trzy metry. Na korytarzach słychać kroki strażników, a przez ścianę szloch i krzyk więźniów. Jak to wszystko wytrzymać, jak przeżyć tej w celi? Biografia Dietricha Bonhoeffera (1906–1945), „ewangelickiego świętego”, niemieckiego duchownego luterańskiego, wykładowcy akademickiego i autora wielu dzieł teologicznych. Bonhoeffer zginął przez powieszenie po wykryciu jego udziału w przygotowaniach […]
Przez małe okienko wpada do celi światło, jasne, promienne. Bonhoeffer leży na pryczy i rozgląda się wokół. Jego królestwo to prostokąt dwa na trzy metry. Na korytarzach słychać kroki strażników, a przez ścianę szloch i krzyk więźniów. Jak to wszystko wytrzymać, jak przeżyć tej w celi?
Biografia Dietricha Bonhoeffera (1906–1945), „ewangelickiego świętego”, niemieckiego duchownego luterańskiego, wykładowcy akademickiego i autora wielu dzieł teologicznych. Bonhoeffer zginął przez powieszenie po wykryciu jego udziału w przygotowaniach do zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944.
Dietricha Bonhoeffera na nowo odczytać znaczy odkryć człowieka, który pozwalał wzrastać swej wierze, uczył się brać odpowiedzialność za swe czyny i ćwiczył siebie w gotowości poświęcenia życia za przekonania. O tym opowiada książka “Mieć miejsce w świecie” Wernera Milsteina, która ukazała się w Wydawnictwie Verbinum.