Biskupi blog

0

„Głośno myśląc” („Thinking Aloud„) to internetowy blog. Ale blog, za sprawą autora, inny niż wszystkie. Prowadzi go bowiem… bp David Chillingworth, zwierzchnik Diecezji St. Andrews, Dunkeld & Dunblane Szkockiego Kościoła Episkopalnego (Scottish Episcopal Church).  Na stronach można przeczytać kazania biskupa, jego refleksje i pomysły, często mocno dyskusyjne. A blog dyskusję umożliwia.

– Prowadzenie blogu to w dzisiejszych czasach sposób na to, aby być na rynku – mówi hierarcha. – Szkocki Kościół Episkopalny jest małym Kościołem w bardzo zsekularyzowanym społeczeństwie. Jako biskup muszę znać sytuację, muszę angażować się w społeczeństwie. Blog, jak fale radiowe i telewizyjne, jest najszybszą drogą na robienie tego w sposób zaangażowany. Pisałem o życiu i pracy, o wyzwaniach, jakie niesie za sobą bycie liderem w Kościele, o moim własnym byciu uczniem – dodaje.


Biskup Chillinhworth kieruje swoją diecezją od marca ubiegłego roku. Wcześniej spędził wiele lat w Irlandii Północnej, gdzie sprawował funkcję archidiakona Dromore w hrabstwie Armagh.