Szkocki Kościół Episkopalny wspiera księży gejów

0

W specjalnym oświadczeniu biskupów Szkockiego Kościoła Episkopalnego (anglikańskiego) stwierdzili oni, że w ich Kościele fakt, że ktoś pozostaje w związku z osobą tej samej płci nie jest przeszkodą w zostaniu księdzem. Oświadczenie to jest komentowane jako wyraz poparcia dla Anglikańskiego Kościoła Kanady oraz amerykańskiego Kościoła Episkopalnego, które w ostatnim czasie zostały poddane krytyce za błogosławienie związków jednopłciowych oraz za wyświęcenie na biskupa rozwiedzionego geja żyjącego w związku homoseksualnym.

W swoim oświadczeniu biskupi przyznali, że duchowni ich Kościoła od czasu do czasu przewodniczą błogosławieniu związków jednopłciowych, choć Kościól Episkopalny Szkocji nigdy formalnie się w tej sprawie nie wypowiadał.


Na zakończenie swojego listu biskupi stwierdzili, że “nasz Kościół wiele zawdzięcza nie tylko pokaźnej grupie osób homoseksualnych, ale także i tych, którzych teologia jest krytyczna wobec seksualnych zachowań innych niż czystość albo małżeństwo. Radujemy się z obu tych grup.”