Mariawicka młodzież potrafi

0

23 maja 2015 r., w wigilię Święta Zesłania Ducha Świętego odbyło się w płockiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości modlitewne spotkanie młodzieży mariawickiej z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

I w sumie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż młodzież mariawicka od lat spotyka się na młodzieżowych adoracjach eucharystycznych, gdyby nie fakt, że spotkania te odbywają się tylko i wyłącznie z inicjatywy młodych. Nie jest to bez znaczenia w tak mocno sklerykalizowanej wspólnocie przeżywającej od lat głęboki kryzys i de facto poszukującej własnej tożsamości.

Młodzież z regionu łódzkiego, warszawskiego i Podlasia sama zorganizowała transport, sama zatroszczyła się o sprawny przebieg nabożeństwa i sama zadbała o spotkanie integracyjne. Owo „sama” nie jest przypadkowe.

Takie spotkania pokazują parę ważnych i inspirujących faktów:

– odnowa Kościoła zaczyna się od pielęgnowania duchowości i to mimo trudności, jakie można napotykać na drodze, nawet jeśli, a może szczególnie jeśli te trudności pojawiają się nie ze strony zewnętrznych wrogów – prawdziwych czy wydumanych – ale z czynników cokolwiek oficjalnych, a trudnością są nie tylko obwieszczany brak potrzeby, ale i brak wsparcia;

– młodzieży po prostu chce się spotkać, poświęcić swój czas i zainicjować coś, co może przynieść wymierny owoc dla życia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów – to, że młodzieży nie jest wszystko jedno może być zawstydzającą inspiracją dla tych kapłanów, którzy uparcie adorują status quo.

Powodzenia!

>> Ekumenizm.pl: Zielona Święta w Felicjanowie

galeria