Więcej konwersji do Kościołów ewangelickich

2

Od dawna ewangelickie Kościoły krajowe w Niemczech tracą wiernych podobnie jak rzymskokatolickie diecezje, jednak wstępne statystyki za 2010 rok pokazują, że coraz więcej katolików decyduje się na konwersję do Kościołów ewangelickich. Z danych opublikowanych przez Ewangelicki Kościół Krajowy Wirttembergii wynika, że w porównaniu z 2009 rokiem liczba konwersji z Kościoła rzymskokatolickiego potroiła się.

– Nie dysponujemy jeszcze kompletnymi danymi, ale z tych informacji, jakie posiadamy obecnie, wynika, że mamy do czynienia z ogólnym trendem – powiedział rzecznik Kościoła Wirttembergii. Także Ewangelicki Kościół Badenii odnotował większą liczbę konwertytów, a powody do zadowolenia mają również inne Kościoły ewangelickie,które mają więcej wstąpień do Kościoła niż rzymskokatolickie diecezje. Dane ze wszystkich 22 Kościołów krajowych, wchodzących w skład Ewangelickiego Kościoła Niemiec (EKD) zostaną upublicznione na początku 2011 roku. Niemniej jednak liczba konwersji i ponownych wstąpień wciąż jeszcze nie równoważy wystąpień z Kościoła.

foto: ekkw.de

komentarze

  • Robinson

    Liczebnie zyskali, ale czy jakościowo? Raczej wątpię. Ci się decydują na taki krok to z reguły ludzie często zmianiający poglądy, w zależności kto im coś wmówi lub która wersja jest bardziej wzruszająca. Gdyby przyszli jehowcy to by zostali jehowcami!

  • Dario

    Nie sądzę, aby ktokolwiek za kimś chodził:) Ale co do Pańskich przemyśleń – to mam podobne odczucia nt. anglikanów przechodzących pod rzymski płaszcz.