Gigantyczny szkielet ludzki znaleziony w Arabii Saudyjskiej

0

Agencje informacyjne podały, że na pustyni w Arabii Saudyjskiej odkryto szkielet olbrzyma. To sensacyjne odkrycie archeologiczne mogłoby potwierdzić istnienie legendarnych biblijnych olbrzymów. Wojsko otoczyło cały teren i w chwili obecnej dostęp do wykopalisk ma jedynie firma Aramco, wydobywająca ropę naftową, której ekipa badawcza dokonała tego odkrycia. Reporterom udało się jednak wykonać kilka zdjęć z helikoptera…

W pierwszej połowie czerwca nasz redaktor, Mirosław Kropidłowski otrzymał taką wiadomość od swego przyjaciela, Brazylijczyka, mieszkającego w Anglii. Wtedy doszliśmy do wniosku, że ktoś zrobił kawał, bo inaczej cały świat od dawna już by wrzał. Tymczasem 30 czerwca katolicka agencja PIME również podała podobną informację, która po przetłumaczeniu brzmi następująco:


Od niedawna zaczęto wydobywać gaz ziemny również na pustyni w południowo-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Ten obszar zwany jest „Pustym Kwadrantem”, co po arabsku brzmi RAB-UL-KHAALEE. Szkielet na zdjęciu został odkryty przez grupę eksploracyjna firmy ARAMCO. Ma to zaświadczyć o tym, co Allah SWT powiedział w Koranie o osobach z rodu AAD i HOOD. Mieli być tak wielcy, krzepcy i silni, ze jedną ręką potrafili wyrywać duże drzewa. Gdy jednak przestali być posłuszni Allahowi SWT, ten zniszczył cały naród. ULEM KIRAM z Arabii Saudyjskiej wierzy, ze szkielet należy do narodu ADD.


Wojsko saudyjskie przejęło cały ten teren. Nikomu nie wolno tam wejść z wyjątkiem osób z saudyjskiego ARAMCO. Rząd saudyjski trzymał odkrycie w tajemnicy, ale niektóre wojskowe helikoptery zrobiły z góry zdjęcia i teraz jedno z tych zdjęć można spotkać w saudyjskim internecie.


Na ten temat istnieją cytaty w Biblii: Rdz. 6,4; Liczb 13,23-33; 2 Sam. 21,22

W tym miejscu rozgorączkowanym już może nieco czytelnikom musimy niestety wylać kubeł zimnej wody na głowę. Dokładniejsze poszukiwania w internecie pozwoliły wyjaśnić wątpliwości. Oryginalna informacja agencji informacyjnej New Nation z Bangladeszu została podała 22 kwietnia. Wkrótce Faith Freedom, antyislamski portal prowadzony przez byłych muzułmanów, zdemaskował mistyfikację. Oryginalne zdjęcie z dnia 16 wrzesnia 2000 roku, opublikowane przez Paleontological Research Institution oraz Cornell Department of Geological Sciences przedstawia wykopaliska szkieletu mastodonta w okolicy Hyde Park, NY. Fałszerze mieli łatwe zadanie, jako, że ze wskazanych stron można pobrać dokładne zdjęcie o wysokiej rozdzielczości.


Dlaczego o tym piszę? Są trzy powody: po pierwsze chcę w ten sposób powstrzymać rodzącą się plotkę, skoro na sensacyjną informację dają się nabrać już nie tylko pojedyncze osoby, ale także poważna, katolicka agencja informacyjna z Brazylii. Jest jednak i drugi powód: próba wyjaśnienia, w jakim celu dokonano tego fałszerstwa. Po co New Nation, jedna z głównych agencji informacyjnych Bangladeszu wypuściła taki humbug? Odpowiedzi na to pytanie udziela Faith Freedom. Wcale nie chodzi o potwierdzenie prawd biblijnych, lecz koranicznych. Mahomet twierdził, że Bóg stworzył Adama na swoje podobieństwo – posiadającego 30 metrów wzrostu. Od czasu, gdy Adam postawił swą stopę na ziemi, kolejne pokolenia malały. Cyfrowo sfałszowane zdjęcie ma na celu potwierdzenie, że Mahomet mówił prawdę. Zdaniem Faith Freedom, zgodnie z tradycyjnym nauczaniem islamskim, kłamanie w celu budowania wiary w Allaha jest jak najbardziej etyczne. Szczegółowe wyjaśnienia znajdują się na stronie Faith Freedom.


Jest wreszcie i trzeci powód: okazja do zaprezentowania portalu FaithFreedom. Stanowi on swoisty komentarz do prowadzonej tu niedawno dyskusji nt. Islamu. Jest bowiem głosem sprzeciwu, płynącym bezpośrednio od muzułmanów (byłych) przeciwko nienawiści, terroryzmowi i islamskiemu fundamentalizmowi, którego tak bardzo brakowało moim dyskutantom.


Osoby zainteresowane krytycznym spojrzeniem na aktualny stan odkryć archeologicznych związanych z ogólnie pojętym tematem biblijnych gigantów, mogą zapoznać się z obszernym opracowaniem There Were Giants In The Earth in Those Days na stronach kreacjonistycznego portalu The Ooparts Collection.


Zob. też. artykuł Biblijne wątki w Star Wars Gorga Lucasa