Antynarkotyczny Pruszków
- 3 czerwca, 2003
- przeczytasz w 2 minuty
W kwietniu, wszkołach średnich i gimnazjach Pruszkowa i okolic odbyły się warsztaty profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Warsztaty zorganizowali wspólnie Kościół Zielonoświątkowy Zbór Dobra Nowina w Pruszkowie oraz Fundacja Głos Ewangelii z Warszawy. Prowadzącym warsztaty był Leszek “Korzeń” Korzeniecki — ofiara trwającego blisko 4 lata nałogu. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 580 dzieci i młodzieży, które z dużym zainteresowaniem słuchały tego, co ma dopowiedzenia człowiek, nie będący tylko teoretykiem, […]
W kwietniu, wszkołach średnich i gimnazjach Pruszkowa i okolic odbyły się warsztaty profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Warsztaty zorganizowali wspólnie Kościół Zielonoświątkowy Zbór Dobra Nowina w Pruszkowie oraz Fundacja Głos Ewangelii z Warszawy. Prowadzącym warsztaty był Leszek “Korzeń” Korzeniecki — ofiara trwającego blisko 4 lata nałogu.
Łącznie w spotkaniach wzięło udział 580 dzieci i młodzieży, które z dużym zainteresowaniem słuchały tego, co ma dopowiedzenia człowiek, nie będący tylko teoretykiem, ale “praktykiem”, który z własnego doświadczenia oraz przeżyć wielu swoich znajomych może powiedzieć co może zmienić przysłowiowy “jeden mach” trawy lub jedna działka amfetaminy.
“Po spotkaniach wielokrotnie podchodzili do nas młodzi ludzie, zadając pytania, prosząc o pomoc dla siebie lub swoich znajomych, którzy wpadli w sidła narkotyków. Przeprowadzone przez nas warsztaty spotkały się także z bardzo dobrym przyjęciem pedagogów szkolnych i nauczycieli. Podobnie jak i młodzież byli oni pod wrażeniem świadectwa uwolnienia z narkotyków “Korzenia” — relacjonuje jeden zterapeutów.
Przeprowadzone warsztaty były drugim etapem działań jakie podjął Zbór w Pruszkowie na polu przeciwdziałania narkomanii, pierwszym była prezentacja spektaklu “Nadzieja”.
Dzięki zielonoświątkowej Misji “Teen Challenge” podobne warsztaty odbywają się każdego roku w wielu miejscach Polski. Misja założona przez amerykańskiego pastora D. Wilkersona działa aktualnie w wiekszości krajów europejskich. W Polsce prowadzi 6 ośrodków dla osób uzależnionych, oraz wiele punktów konsultacyjnych, które oprócz pracy z uzależnionymi, zajmują się własnie profilaktyką, odwiedzając szkoły, organizując prelekcje i wykłady.
Na podstawie: info.chrzescijanin.pl