Armenia znosi karę śmierci
- 10 września, 2003
- przeczytasz w 1 minutę
Parlament armeński w Eriwan zniósł w miniony wtorek karę śmierci. Pod naciskiem deputowanych Rady Europy członkowie armeńskiego parlamentu podjęli prawie jednomyślnie decyzje o wykreśleniu kary śmierci z kodeksu karnego. Już w kwietniu parlament zgodził się na zlikwidowanie kary śmierci, zastrzegając jednak, że regulacja nie dotyczy tych osób, które zostały skazane za terroryzm lub inne ciężkie przewinienia jak gwałt na nieletnich.
Parlament armeński w Eriwan zniósł w miniony wtorek karę śmierci. Pod naciskiem deputowanych Rady Europy członkowie armeńskiego parlamentu podjęli prawie jednomyślnie decyzje o wykreśleniu kary śmierci z kodeksu karnego.
Już w kwietniu parlament zgodził się na zlikwidowanie kary śmierci, zastrzegając jednak, że regulacja nie dotyczy tych osób, które zostały skazane za terroryzm lub inne ciężkie przewinienia jak gwałt na nieletnich.