Rząd Kuby szuka poparcia Kościoła
- 29 października, 2004
- przeczytasz w 2 minuty
W ostatnich latach historii Kuby znaczną rolę odegrało Centrum im. Martina Luthera Kinga Jr. w Hawanie, który znajduje się obok Kościoła Baptystów Eben-Ezer z Marianao. Na czele wspólnoty stoi pastor Raúl Suárez. W kościele tym doszło ostatnio do spotkania Kubańczyków z ministrem spraw zagranicznych Kuby, Felipe Pérezem Roque (na zdj.).Tematem rozmów były ponowne starania Kuby o zniesienie sankcji gospodarczych ONZ. Minister powiedział, że wybrał na miejsce spotkania […]
W ostatnich latach historii Kuby znaczną rolę odegrało Centrum im. Martina Luthera Kinga Jr. w Hawanie, który znajduje się obok Kościoła Baptystów Eben-Ezer z Marianao. Na czele wspólnoty stoi pastor Raúl Suárez. W kościele tym doszło ostatnio do spotkania Kubańczyków z ministrem spraw zagranicznych Kuby, Felipe Pérezem Roque (na zdj.).Tematem rozmów były ponowne starania Kuby o zniesienie sankcji gospodarczych ONZ.
Minister powiedział, że wybrał na miejsce spotkania właśnie to miejsce, gdyż to tutaj przybyła pierwsza karawana przyjaźni Pastorów Pokoju z USA, co miało być dowodem na to, że większość mieszkańców Stanów Zjednoczonych wcale nie popiera stanowiska swojego rządu wobec Kuby. Minister Roque wskazał również na fakt, że to tutaj doszło do wzajemnego porozumienia między wierzącymi i niewierzącymi, do uszanowania różnorodności i wartości patriotyzmu.
Minister Pérez Roque zaznaczył również, że blokada jest efektem lęku przed tym, czym w rzeczywistości jest Kuba i czym mogłaby się stać bez blokady. Z kolei pastor Rául Suárez podkreślił, że trzeba kochać ludzi, służyć mu, bronić jego prawa i sprzeciwiać się agresywnej polityce. Do tego wszystkiego chrześcijanie posiadają odpowiednie oparcie w Biblii i w najlepszej teologi, aby stać obok tych, którzy walczą o usunięcie blokady.
Poza innymi osobistościami kubańskiego rządu w spotkaniu uczestniczył również Caridad Diego Bello, który stoi na czele Biura ds. Religii w Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Kuby.