Dialog zamiast terroryzmu
- 12 grudnia, 2003
- przeczytasz w 1 minutę
Wielkim apelem o dialog międzyreligijny postrzegany jako alternatywa dla fundamentalizmu było wystąpienie prezydenta Iranu Sayyida Mohammada Khatamiego w siedzibie Światowej Rady Kościołów. Dialog powinien się stać źródłem pokoju i stabilności na świecie — dodał Khatami, który brał udział w spotkaniu liderów religijnych, polityków, dyplomatów i dziennikarzy nt. “Dialog religijny i stosunki międzynarodowe”. — Dialog cywilizacji, ale także dialog religijny, szczególnie między islamem a chrześcijaństwem powinien być […]
Wielkim apelem o dialog międzyreligijny postrzegany jako alternatywa dla fundamentalizmu było wystąpienie prezydenta Iranu Sayyida Mohammada Khatamiego w siedzibie Światowej Rady Kościołów.
Dialog powinien się stać źródłem pokoju i stabilności na świecie — dodał Khatami, który brał udział w spotkaniu liderów religijnych, polityków, dyplomatów i dziennikarzy nt. “Dialog religijny i stosunki międzynarodowe”.
- Dialog cywilizacji, ale także dialog religijny, szczególnie między islamem a chrześcijaństwem powinien być absolutną, życiową koniecznością — mówił Khatami.
- Przyszłość religii będzie zależeć od potępienia fanatyzmu i wzajemnej otwartości i współpracy — podkreślił prezydent Iranu i dodał, że “żadne religia nie może głosić posiadania absolutnej Prawdy”. — Dialog jest fundamentem, na którym będziemy budować jedność w różnorodności.
Ks. dr Konrad Raiser potępił często wśród ludzi zachodu tendencję do krytykowania islamu i mówienia o muzułmanach wyłącznie w negatywnych terminach.