Duński ekumenizm
- 23 lutego, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Ekumenizm w Królestwie Danii wkroczył w nowy etap, a stało się to za sprawą utworzenia Narodowej Rady do spraw Relacji Międzykościelnych i Ekumenizmu. Nowa instytucja skupia 10 denominacji. Należą do niej m.in. luteranie, rzymscy katolicy, kalwini, zielonoświątkowcy, baptyści, metodyści i koptowie. W ciągu ostatnich lat duńskie Kościoły współpracowały ze sobą w różnych instytucjach. Ks. Joergen Christensen, wiceszef Rady ds. Relacji Międzynarodowych Kościoła Ludowego: — Myślę, że przez te wszystkie lata nasze relacje dojrzały do tego, […]
Ekumenizm w Królestwie Danii wkroczył w nowy etap, a stało się to za sprawą utworzenia Narodowej Rady do spraw Relacji Międzykościelnych i Ekumenizmu. Nowa instytucja skupia 10 denominacji. Należą do niej m.in. luteranie, rzymscy katolicy, kalwini, zielonoświątkowcy, baptyści, metodyści i koptowie.
W ciągu ostatnich lat duńskie Kościoły współpracowały ze sobą w różnych instytucjach. Ks. Joergen Christensen, wiceszef Rady ds. Relacji Międzynarodowych Kościoła Ludowego: — Myślę, że przez te wszystkie lata nasze relacje dojrzały do tego, aby utworzyć taką instytucję i nadać przez to współpracy ekumenicznej nowego rozpędu.
Zdaniem Jana Kornholta, sekretarza generalnego Kościoła Baptystów, do tej pory ekumenizm był sferą zarezerwowaną jedynie dla małej grupy ludzi. Teraz ma się to zmienić. – Ze swoją specyficzną strukturą, Rada może stać się forum dla dyskusji, ale także dla tych wiernych, którzy chcą się udzielać w pracach społecznych – uważa ks. Lars Bom Nielsen z Kościoła Ludowego.