Ekumeniczna inicjatywa w Austrii
- 1 grudnia, 2003
- przeczytasz w 1 minutę
Bądźmy o tym przekonani, że jako chrześcijanie, jako Kościoły możemyznacznie przyczynić się dopomyślności naszego społeczeństwa. Złóżmy świadectwo o dobroci i przychylności Boga do ludzi – powiedziała Christine Gleixer, przewodnicząca Ekumenicznej Rady Kościołów w Austrii (ÖRKÖ) z okazji podpisania przez 14 Kościołów chrześcijańskich ekumenicznej deklaracji o tematyce społecznej (Sozialwort). Dokument jest zaproszeniem do pójścia drogą wspólnoty, a zawarte w nim ustalenia i propozycje muszą być sprawdzone w praktyce – uważa […]
Bądźmy o tym przekonani, że jako chrześcijanie, jako Kościoły możemyznacznie przyczynić się dopomyślności naszego społeczeństwa. Złóżmy świadectwo o dobroci i przychylności Boga do ludzi – powiedziała Christine Gleixer, przewodnicząca Ekumenicznej Rady Kościołów w Austrii (ÖRKÖ) z okazji podpisania przez 14 Kościołów chrześcijańskich ekumenicznej deklaracji o tematyce społecznej (Sozialwort).
Dokument jest zaproszeniem do pójścia drogą wspólnoty, a zawarte w nim ustalenia i propozycje muszą być sprawdzone w praktyce – uważa Gleixer.
W ceremonii podpisania Sozialwort w wiedeńskiej katedrze św. Stefana wzięli przedstawiciele różnych Kościołów, m.in.: przewodniczący austriackiego episkopatu i arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn, ewangelicki biskup Herwig Sturm, grecki metropolita prawosławny w Austrii abp Michael Staikos, armeńsko-apostolski arcybiskup Mesrob Krikorian, biskup Hilarion z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a także starokatolicki biskup Bernard Hertz.
Uroczystość w wiedeńskiej katedrze odbyła się 30. listopada br.
Sozialwort (w j. niemieckim)