Księża diecezjalni za interkomunią
- 27 grudnia, 2003
- przeczytasz w 1 minutę
Ponad stu księży z rzymskokatolickiej Diecezji Rottenburg-Stuttgart podpisało się pod listem do ordynariusza diecezji bp. Gebharda Fürsta, opowiadając się za wspólną Wieczerzą Pańską między rzymskimi katolikami i ewangelikami, która „jest już dobrą praktyką w naszych parafiach.” List, pod którym podpisali się także dziekani oraz członkowie rady kapłańskiej i diecezjalnej, firmowała diecezjalna Akcja Wspólnotowa Rottenburg. Prawdziwe jest, że wspólnota eucharystyczna zakłada jedność Kościoła, jednakże zasada ta nie może […]
Ponad stu księży z rzymskokatolickiej Diecezji Rottenburg-Stuttgart podpisało się pod listem do ordynariusza diecezji bp. Gebharda Fürsta, opowiadając się za wspólną Wieczerzą Pańską między rzymskimi katolikami i ewangelikami, która „jest już dobrą praktyką w naszych parafiach.” List, pod którym podpisali się także dziekani oraz członkowie rady kapłańskiej i diecezjalnej, firmowała diecezjalna Akcja Wspólnotowa Rottenburg.
Prawdziwe jest, że wspólnota eucharystyczna zakłada jedność Kościoła, jednakże zasada ta nie może prowadzić do tego, że świętowanie Eucharystii oznaczać będzie wykluczenie i odgradzanie się od innych. Tam, gdzie wspólnota kościelna jest już praktycznie przeżywana, jak np. w małżeństwach mieszanych, gościnność eucharystyczna jest uzasadnioną kwestią – napisali autorzy listu.
Biskup Gebhard Fürst (na zdj.) w odpowiedzi na list powiedział, że podziela przedstawione przez sygnatariuszy opinie i że będzie czynił wszystko co w jego mocy, by urzeczywistnić te oczekiwania. Jednocześnie biskup Fürst opowiedział się za bardziej intensywną analizą teologiczną najbardziej kontrowersyjnych zagadnień jak teologia urzędu oraz rozumienie Eucharystii.