Muzułmanie nie będą słuchać niewiernych
- 15 grudnia, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Hiszpańscy prawnicy ostrzegają, że muzułmanie mogą nie podporządkować się rządom niezłożonym z muzułmanów. Zasady islamu i konstytucja Hiszpanii różnią się znacznie od siebie, co pozwala zrozumieć trudności z integracją muzułmanów. Przykładem, który ilustruje te problemy jest stosunek do kobiet oraz relacji między państwem a religią. Iracki prawnik Samer Al Nasir, tłumaczy, że islam zabrania muzułmanom okazywanie posłuszeństwa władzom, które nie wyznają ich religii. Koran naucza m.in., że trzeba prześladować Żydów […]
Hiszpańscy prawnicy ostrzegają, że muzułmanie mogą nie podporządkować się rządom niezłożonym z muzułmanów. Zasady islamu i konstytucja Hiszpanii różnią się znacznie od siebie, co pozwala zrozumieć trudności z integracją muzułmanów. Przykładem, który ilustruje te problemy jest stosunek do kobiet oraz relacji między państwem a religią. Iracki prawnik Samer Al Nasir, tłumaczy, że islam zabrania muzułmanom okazywanie posłuszeństwa władzom, które nie wyznają ich religii. Koran naucza m.in., że trzeba prześladować Żydów w jakimkolwiek miejscu świata i nie pozwolić im żyć w pokoju.
Współżycie pomiędzy muzułmanami i niemuzułmanami jest prawie niemożliwe, co można dostrzec dzisiaj na przykładzie Iraku — tłumaczy Al Nasir. Muzułmanie, którzy żyją na Zachodzie, znajdują wiele trudności w przystosowaniu się do życia w nowym społeczeństwie nie z powodu szoku kulturowego, ale z racji nakazów islamu.
Dalmacio Negro, profesor Histori Idei i Nauk Politycznych stwierdza, że jednym z problemów islamu jest to, że pragnie on zdominować przestrzeń świecką i dlatego muzułmanie chcą narzucić swoją religię całemu światu. Prawo w społeczności islamskiej ogranicza się do „Koranu”, gdy tymczasem konstytucja Hiszpanii opiera się na zwyczajach i na samym rozumie.