Szczepienia dla dzieci i spisek Stanów Zjednoczonych
- 18 listopada, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Konflikt zbrojny na Wybrzeżu Kości Słoniowej, czystki etniczne w Sudanie i brak milionów dolarów powodują, że plan wyeliminowania do końca 2005 r. choroby Heinego-Medina może nie zostać spełniony, stwierdziła we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia. Specjaliści zwrócili uwagę na Nigerię, gdzie sprzeciw muzułmanów wobec szczepień przeciw tej chorobie spowodował, iż ta rozpowszechniła się na sąsiednie kraje afrykańskie, powiedział koordenator przeciw walce z paraliżem dziecięcym w Światowej Organizacji Zdrowia, Bruce Aylward. „Dwa, […]
Konflikt zbrojny na Wybrzeżu Kości Słoniowej, czystki etniczne w Sudanie i brak milionów dolarów powodują, że plan wyeliminowania do końca 2005 r. choroby Heinego-Medina może nie zostać spełniony, stwierdziła we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia. Specjaliści zwrócili uwagę na Nigerię, gdzie sprzeciw muzułmanów wobec szczepień przeciw tej chorobie spowodował, iż ta rozpowszechniła się na sąsiednie kraje afrykańskie, powiedział koordenator przeciw walce z paraliżem dziecięcym w Światowej Organizacji Zdrowia, Bruce Aylward.
„Dwa, trzy miesiące później sytuacja całkowicie się zmieniła”, powiedział dziennikarzom Aylward. „Nigeria realizuje kampanię szczepień wielkiej jakości, ale w tej chwili jesteśmy zagrożeni przez konflikty w niektórych kluczowych krajach”, stwierdził wskazując na Wybrzeże Kości Słoniowej i region Darfur w Sudanie.
Niektórzy muzułmańscy duchowni w nigeryjskim stanie Kano stali na czele sprzeciwu przeciw szczepionce głosząc, że ta jest związana z kierowanym przez Stany Zjednoczone spiskiem, aby poprzez szczepionkę uczynić niepłodnymi muzułmańskie kobiety, albo nawet zarazić je AIDS.