Wspólnota eucharystyczna jest możliwa
- 3 marca, 2004
- przeczytasz w 1 minutę
Podstawowym celem Teologicznego Magazynu Ekumenicznego Semper Reformanda jest propagowanie nadziei, jaką niesie ze sobą ruch ekumeniczny. Do tej pory najpoważniejszym i nierozwiązanym problemem w dialogu między Kościołami Ewangelickimi a Kościołem Rzymskokatolickim jest kwestia wspólnej Eucharystii. W minionym roku trzy instytuty teologiczne: ze Strasburga, Tybingi i Bensheim opublikowały dokument pt. „Wspólnota Wieczerzy Pańskiej jest możliwa. Tezy do gościnności eucharystycznej.” Dokument składa się z siedmiu tez, które ze względu na szeroki […]
Podstawowym celem Teologicznego Magazynu Ekumenicznego Semper Reformanda jest propagowanie nadziei, jaką niesie ze sobą ruch ekumeniczny. Do tej pory najpoważniejszym i nierozwiązanym problemem w dialogu między Kościołami Ewangelickimi a Kościołem Rzymskokatolickim jest kwestia wspólnej Eucharystii. W minionym roku trzy instytuty teologiczne: ze Strasburga, Tybingi i Bensheim opublikowały dokument pt. „Wspólnota Wieczerzy Pańskiej jest możliwa. Tezy do gościnności eucharystycznej.”
Dokument składa się z siedmiu tez, które ze względu na szeroki zasięg tematyczny będziemy prezentować w Magazynie SR, z komentarzem, pojedynczo — co tydzień jedną tezę. Mamy nadzieję, żeprzyczyni się to do otwartej i ekumenicznej dyskusji na temat możliwej wspólnoty eucharystycznej między chrześcijanami różnych wyznań.
Redakcja Magazynu SR ma nadzieję, że obok prezentacji owoców międzynarodowego dialogu ekumenicznego między Kościołem Rzymskokatolickim a Kościołami Zielonoświątkowymi będzie to kolejny krok dla zapoznania polskich Czytelników z szeroką problematyką ekumenizmu.