Zmarł biskup Jan Dawidziuk z PNKK

Nad ranem 6 marca 2012 roku, zmarł w Stanach Zjednoczonych w wieku 74 lat – biskup Jan Dawidziuk z Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA i Kanadzie. Pozostawił żonę Annę z którą miał dwójkę dzieci: Elżbietę i Zbigniewa.

Bp Dawidziuk został wybrany na biskupa w 1999 roku, jego konsekracja odbyła się 30 listopada w katedrze pw. św. Stanisława Błogosławionego Męczennika w Scranton (Pensylwania). Na tę uroczystość przybyli wtedy licznie biskupi-członkowie Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich, wśród nich bp Wiktor Wysoczański – zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego. Od 1999 roku był ordynariuszem diecezji zachodniej PNKK. Od czerwca 2009 roku pozostawał na emeryturze, do końca był czynnym duszpasterzem.


Uroczystości żałobne rozpoczną się wieczornymi nieszporami w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Parmie (Ohio), biskup zostanie pochowany 9 marca na cmentarzu tej parafii, uroczystości pogrzebowe prowadzić będzie bp Antoni Mikovsky – zwierzchnik Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.