Zmarł kolejny kapłan mariawita – bp M. Roman Nowak nie żyje

3

Kościół Starokatolicki Mariawitów poniósł w krótkim czasie kolejną stratę – po niedawnym odejściu do wieczności śp. kapłanów M. Łukasza Kaczorka i M. Pawła Rudnickiego 16 listopada zmarł w dniu swoich 82. urodzin bp Antoni M. Roman Nowak, emerytowany zwierzchnik diecezji lubelsko-podlaskiej.

Bp M. Roman odszedł dzisiaj nad ranem, nie zdążywszy odprawić porannej mszy świętej w Raszewie, gdzie był od dawna rezydentem i służył lokalnej wspólnocie mariawickiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1958 roku w płockiej Świątyni Miłości i Miłosierdzia, a w 1983 roku został biskupem diecezji lubelsko-podlaskiej. W 1992 roku ze względu na stan zdrowia przeszedł w stan spoczynku i zamieszkał przy Świątyni. Od kilku lat służył w parafii św. Anny w Raszewie. Bp M. Roman był przedostatnim kapłanem mariawitą, który złożył wieczyste śluby zakonne. Po jego śmierci Kościół Starokatolicki Mariawitów posiada jeszcze czterech biskupów, w tym jednego we Francji.

Pogrzeb bpa M. Romana odbędzie się 23 listopada w Raszewie. Dalsza część uroczystości liturgicznych i złożenie do grobu odbędzie się w rodzinnej Parafii Zmarłego w Dobrej (woj. łódzkie).