Narodziny Oddechu – życzenia na święto Narodzenia Pańskiego 2020

0
Każde chrześcijańskie święto – bez względu na to, czy je lubimy czy nie – przypomina o naszym powołaniu, kierunku, w którym powinniśmy patrzeć i który tak często ucieka z pola widzenia. Święto Narodzenia Pańskiego jest o tyle trudne, bo jest przygniecione czy wręcz zasypane stertą rzeczy przyziemnych i ulotnych jak oddech.

W czasach, kiedy złapanie oddechu jest nie tylko synonimem odpoczynku od codzienności, dystansu, ale też walki o życie, ponownie przedziera się do nas dziwna prawda o niezwykłym Życiu, które dwa tysiące lat temu wszystko odmieniło i wciąż wkracza w życie tych, którzy poszukują oddechu, cieszą się oddechem i walczą o oddech.
Wszystkim PT Czytelniczkom i Czytelnikom Ekumenizm.pl życzymy odnalezienia, przyjęcia i uchwycenia Oddechu, którym jest Ten, bez którego świętowanie zgodnie czy niezgodnie z rozporządzeniami i tradycjami wszelkimi naprawdę nie miałoby żadnego sensu. Chrystus się narodził!

Redakcja Ekumenizm.pl


„Z radością patrzę w Twoją twarz, mój Jezu, drogie Dziecię. Chcę przyjąć dar Twój, Panie nasz, i z Tobą żyć na świecie. Daj, by mój zmysł przepaścią był, bym w morzu duszy Ciebie skrył, bym Ciebie pojąć zdołał.” ks. Paul Gerhardt (Śpiewnik Ewangelicki 74,4)

„Od Narodzenia, od pierwszej godziny tego niezwykłego Życia nic w Nim nie istnieje dlatego tylko, żeby być, ale jest po to, by przynosić owoc…” Z listu pasterskiego abp. M. Rafaela Wojciechowskiego (1982)