LGBT, PRE, KEA, KER, PAKP, KEM, KSM, KRK, KEP i inne ideologie

0

Dawniej przekonywano, że ‚heretyków’ pali się na stosach z miłości. Mówiono, że niewiernych można mordować, bo wyznają szkodliwą wiarę, która szkodzi czystości. Przez wieki zohydzano i dehumanizowano Żydów, by łatwiej można było zabić – po drodze były getta i pogromy aż w końcu rozpalono piece. Także o ekumenizmie mówiono i wielu dziś mówi, że to nie ludzie, a ideologia, niszcząca substancję prawdziwej wiary – ten idiotyzm powtarzają fundamentaliści rzymskokatoliccy, prawosławni i protestanccy. Dziś z kolej, mówi się, że LGBT to nie ludzie, a ideologia, bez której Polska byłaby lepsza.


Szczerze mówiąc mało mnie obchodzi, czy ktoś uzna te słowa za przesadę czy niedopuszczalne sięganie po porównania ad Hitlerum. Żyjemy w XXI wieku i teoretycznie w demokratycznym kraju, którego władze powinny szanować wszystkich obywateli. Tymczasem, żyjemy w kraju, w którym toczy się brutalna gra wyborcza, a na jej ołtarzu postanowiono złożyć – nie pierwszy raz – osoby LGBT, usprawiedliwiając podprogowo przemoc i nienawiść.

Głowa państwa, partyjny aktyw i medialna obsługa tychże na jednym oddechu wypowiadają ‘Boże, coś Polskę’ i angażują niebywałe pokłady energii przeciwko społeczności LGBT, siłując się na groteskowe i łajdackie rozróżnienie między ludźmi a ideologią, by w ferworze sporu rozpoznać neobolszewizm i te „bzdurne prawa człowieka”.

Mówimy o przedstawicielach władzy, za którą chrześcijanie mają obowiązek się modlić, a ta modlitwa potrzebna jest dziś bardziej niż kiedykolwiek. Nie trzeba tłumaczyć, że wśród chrześcijan nie brakuje osób LGBT i nie chodzi tylko tych ławkowych, ale też o duchownych i biskupów, także tych, którzy wniebogłosy pomstują na LGBT, hodując w zaciszu kościelnych izdebek swoją prywatną lawendę.

Jesteśmy świadkami erupcji nienawiści skrojonej, obliczonej i zaprojektowanej na wydobycie jak największej lawy wrogości, hektolitrów żółci i budowania podziałów. To działania odwołujące się do najniższych instynktów i gdy nam się wydaje, że dno już zostało osiągnięte i nastała chwila wytchnienia i być może refleksji, słyszymy hałas z prowadzonych odwiertów, a tym samym i dno pozostaje pojęciem względnym.

A wszystko to dzieje się przy szeroko otwartych acz niedowidzących oczach liderów religijnych, którzy słyszą, ale jakby nie słuchali, mówią, ale jakby nie mówili. U czyjego boku stanąłby Jezus?

W Polsce, w której nie brakuje absurdalnych głosów o rzekomym prześladowaniu wierzących, na oczach cywilizowanego świata wprowadzono na salony życia publicznego kołtuństwo i zgodę na słowną przemoc wobec osób LGBT.

Propagandowa machina wyjaśnia nieuświadomionemu społeczeństwu, że LGBT to nie są ludzie, a ideologia – w dodatku szkodliwa, niebezpieczna dla dzieci, dla zdrowej tkanki narodu, o którą trzeba się bić. Niektórzy realizują ten „patriotyczny” imperatyw dosłownie.

Dziś ideologią są ludzie LGBT, ale jutro lub pojutrze mogą być inne ‚ideologie’, niekoniecznie od razu opluwane, stygmatyzowane czy obrażane z takim samym zapałem i wsparciem władz. Nowymi, niebezpiecznymi lub chociaż podejrzanymi ideologiami mogą stać się PRE, KEA, PAKP, KER, KSM, KEM, KKM, KPK… w tej układance nawet KRK czy KEP nie mogą czuć się zupełnie bezpieczne, bo skoro raz wajchę przekręcono w jedną stronę, to dlaczego nie można jej przekręcić w zupełnie odwrotną.

W tym szaleństwie do miana ideologii sprowadzony może być każdy i wszystko. W schorowanym świecie posklejanym z fobii, pogardy dla inności i przeświadczeniu, że skoro stanowię większość i mam władzę to mogę powiedzieć wszystko, bo przecież wolność słowa i walka z ideologią XYZ, prędzej czy później dochodzi się do krytycznego momentu, po którym pozostaje tylko lament i cierpienie.

Wciąż aktualne są słowa Jezusa z Nazaretu: „Błogosławieni pokój czyniący, albowiem ich jest Królestwo Niebieskie”.


galeria