Nagroda Ratzingera dla anglikańskiego teologa

1

Ks. prof. Richard Burridge, anglikański nowotestamentowiec, otrzymał Nagrodę Ratzingera, przyznawaną od 2011 roku. Nagrodzony został również Christian Schaller, świecki teolog z Niemiec, wiceprzewodniczący Instytutu Benedykta XVI w Ratyzbonie, za wkład w wydawanie dzieł zebranych Josepha Ratzingera.

Ks. Richard Burridge jest profesorem Nowego Testamentu na londyńskim King’s College i zarazem dziekanem uczelni. Jest również członkiem Synodu Generalnego Kościoła Anglii.

Anglikanin został wyróżniony za prace teologiczne, dotyczące Zmartwychwstania Jezusa oraz inne dzieła egzegetyczne. Kapituła uznała, że w swojej twórczości ks. Burridge wyraża sedno teologii emerytowanego papieża.


Wręczenie nagród odbędzie się 26 października br. w Rzymie.

foto: christianevidence.org

komentarze

  • Defender

    Pierwszy niekatolicki lauerat tej nagrody.
    W kręgach uniwersyteckich jest jeszcze sporo duchownych anglikańskich, którzy reprezentują tradycyjne chrześcijaństwo. Na początku roku oglądałem wywiad z innym księdzem anglikańskim z Oxfordu, który bronił stwierdzeń papieża Benedykta (sprawniej i logiczniej niż zrobiłby to niejeden katolik). Ciekawe jak długo taki stan się jeszcze utrzyma…