Prawosławni i luteranie bliżej
- 30 listopada, 2006
- przeczytasz w 1 minutę
Mieszana prawosławno-luterańska komisja ds. dialogu teologicznego odnotowała ostatnio wzrost wzajemnego zrozumienia między oboma wyznaniami. Spotkanie komisji odbyło się w listopadzie w Bratysławie.- Komisja mieszana ponownie twardo opowiedziała się za kontynuacją dialogu między oboma tradycjami. Zauważono także rozwój ekumenicznego poznania wzajemnego — napisano w komunikacie wydanym po spotkaniu. Komisja przyjęła także oświadczenie, w którym rozpatrzone zostały luterańskie i prawosławne rozumienie sakramentu komunii świętej.
- Komisja mieszana ponownie twardo opowiedziała się za kontynuacją dialogu między oboma tradycjami. Zauważono także rozwój ekumenicznego poznania wzajemnego — napisano w komunikacie wydanym po spotkaniu.
Komisja przyjęła także oświadczenie, w którym rozpatrzone zostały luterańskie i prawosławne rozumienie sakramentu komunii świętej.