Biskup kaliski ujawnia: Bóg chce Polski katolickiej

0

Podczas uroczystości upamiętniających 38. rocznicę stanu wojennego rzymskokatolicki biskup kaliski Edward Janiak ogłosił zgromadzonym wiernym, że Bóg chce, aby Polska była wierna Bogu. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby wcześniej hierarcha nie stwierdził, że Bóg chce Polski katolickiej.


Ordynariusz kaliski bp Edward Janiak przewodniczył liturgii w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu. Swoją refleksją podzielił się w kontekście ogłoszenia stanu wojennego, co za Katolicką Agencją Informacyjną podały inne rzymskokatolickie media, w tym Tygodnik Niedziela oraz Tygodnik Idziemy.

Biskup Janiak nie zdradził, w jaki sposób pozyskał informację od Boga i Jego domniemanej woli, aby Polska była katolicka. Takiej informacji nie ma też niestety na stronie internetowej diecezji kaliskiej, ani tym bardziej na witrynie Konferencji Episkopatu Polski.

Pozostaje wyrazić jedynie nadzieję i troskę, że Jego Ekscelencja Biskup Kaliski jakoś znosi duchowy dyskomfort niezgodnej, jak można domniemywać, z wolą Bożą obecności w Kaliszu parafii ewangelicko-augsburskiej czy prawosławnej tudzież miejsc modlitwy innych wyznań i religii.


galeria