Ekumeniczny koncert chóralny

0

Mariawici, luteranie, rzymscy katolicy oraz prawosławni zaśpiewają wspólnie podczas Ekumenicznego Koncerty Chóralnego w Warszawie. Koncert zatytułowany „Zbawienie przyszło przez Krzyż” odbędzie się 15 kwietnia (niedziela) o godz. 17:00 w Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Warszawie, przy ul. Wolskiej 186.

To wydarzenie o wymiarze ekumenicznym i muzycznym, którego nie było do tej pory na kulturalnej mapie stolicy. W wykonaniu chórów młodzieżowych z czterech różnych Kościołów chrześcijańskich usłyszymy śpiewy liturgiczne i pieśni z okresów Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, charakterystyczne dla ich wyznań.

Podczas koncertu zaśpiewa Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Chór Młodzieżowy Parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, Schola Jakuba z rzymskokatolickiej Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie oraz Zespół Wokalny „muzyka.cerkiew.pl”.

Chórami dyrygować będą studenci – dyplomanci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wstęp bezpłatny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów bp M. Karol Babi oraz Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca UMFC.


galeria