Pierwszy w Polsce Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna działalność

0

23 października w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie zainauguruje swoją działalność pierwszy w Polsce Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku (EUTW). Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Polska Rada Ekumeniczna (PRE), a nadzór naukowy Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (ChAT).W uroczystości w luterańskim kościele Świętej Trójcy w Warszawie udział weźmie ks. prof. Bogusław Milerski, rektor ChAT, oraz abp Jeremiasz, prawosławny władyka diecezji wrocławsko-szczecińskiej i jednocześnie prezes PRE.

Inicjatywa powołania EUTW powstała w warszawskich kręgach ekumenicznych, a główny trud podjęła znana z ekumenicznej działalności Parafia Świętej Trójcy, która wzięła na siebie organizację pierwszych wykładów. Będą się one odbywać w podziemiach kościoła (Lutheraneum), a także w pomieszczeniach Muzeum Etnograficznego. W planach są również zajęcia w warszawskich kościołach różnych wyznań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się dwa tygodnie po inauguracji, 6 listopada 2012 r. o godz. 15:00 w Lutheraneum. Będzie to spotkanie informacyjne, na którym wszyscy chętni uzyskają wyczerpujące informacje od Zarządu EUTW i osób funkcyjnych zajmujących się daną problematyką działalności EUTW. W planie zajęć znajdą się wykłady z dziedzin humanistycznych, jak i przyrodniczych, a także kursy komputerowe i językowe, wycieczki, zajęcia rekreacyjne oraz zajęcia kulturalne.

Początek inauguracji EUTW w kościele Świętej Trójcy o godz. 16:00. Zapraszamy!

: : Szczegółowe informacje dla kandydatów oraz o ofercie programowej