Ukazał się Krakowski Kalendarz Ekumeniczny 2020

0

Dzięki współpracy krakowskich wspólnot rzymskokatolickich oraz parafii zrzeszonych w Krakowskim Oddziale Polskiej Rady Ekumeniczny powstał Krakowski Kalendarz Ekumeniczny na 2020 roku. Tematem przewodnim są błogosławieństwa.

Wydawcą kalendarza jest Fundacja im. Św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, obchodząca w tym roku Jubileusz 30-lecia.

Jak czytamy w informacji prasowej, w kalendarzu zostały podane „ważne daty i święta rzymskokatolickie, ewangelickie, prawosławne, polskokatolickie i świeckie obowiązujące na terenie archidiecezji krakowskiej oraz wydarzenia ekumeniczne. Kalendarz pozwala nie tylko przeżywać rok liturgiczny własnego Kościoła, ale także towarzyszyć Siostrom i Braciom z innych Kościołów chrześcijańskich, poznawać ich tradycje i czerpać stąd inspirację do głębszego poznania własnej.”

Patronat nad kalendarzem objął Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Rada ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej.

Kalendarz wydrukowany został w formacie A3, składa się z 7 kart obustronnie zadrukowanych, zaopatrzony jest w spiralę ułatwiającą powieszenie na ścianie.

Koszt KKE 2020: 20 złotych + koszty ewentualnej wysyłki (zostaną podane w wiadomości zwrotnej). Wysyłka KKE 2020 rozpocznie się 12 grudnia, jednak już teraz mogą Państwo złożyć zamówienie. Istnieje możliwość odbioru osobistego na terenie Krakowa (ul. Kanonicza 9).

Zamówienia należy składać przez formularz na stronie Fundacji – LINK.

Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji oraz przygotowanie obchodów Jubileuszu 30-lecia.

>> Więcej informacji o inicjatywie TUTAJ