Zrozumieć reformację w nadziei pojednania – weekend ekumeniczny z Chemin Neuf

0

Wspólnota „Chemin Neuf”, rzymskokatolicka wspólnota o powołaniu ekumenicznym, organizuje weekend formacji ekumenicznej pt. „Zrozumieć Reformację w nadziei pojednania” w dn. 26-28 maja, w Domu rekolekcyjnym w Warszawie-Wesołej.

W roku 500-lecia Reformacji chcemy zaproponować czas formacji na temat wystąpienia Marcina Lutra, dalszego rozwoju doktryny reformatora i spojrzenia na nią z dzisiejszej perspektywy tak Kościoła rzymskokatolickiego, jak i innych Kościołów.

Pomogą nam w tym bp Grzegorz Ryś, ks. prof. Andrzej Perzyński, prof. Marek Kita. Luterańską perspektywę przedstawi ks. dr Grzegorz Giemza, a spojrzenie innych wyznań w panelu międzykonfesyjnym zaprezentują m.in. bp Andrzej Malicki (metodysta), ks. dr Andrzej Kuźma (prawosławny), Andrzej Bajeński (Kościół Chrystusowy).

Będzie z nami Oliver Matri, który przyjedzie z Anglii, a jest jednym z braci i sióstr z naszej Wspólnoty, którzy należą do Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Sam formuje się do bycia pastorem. Będą też inni duchowni i świeccy, których świadectwo wniesie wkład do dyskusji, jak i wspólnej modlitwy i braterskiego spotkania.

Chcielibyśmy, żeby wiele osób mogło skorzystać w naszej propozycji. Duża jest wokół nas ignorancja dotycząca osoby i nauczania Marcina Lutra, jak i realnego stanu relacji ekumenicznych.

>> Szczegółowe informacje organizacyjne, w tym dotyczące kosztów

galeria