Przedstawiciel anglikanów w Rzymie rezygnuje po zarzutach

0

Po nieco ponad roku urzędowania abp Bernard Ntahoturi, pełniący urząd dyrektora Centrum Anglikańskiego w Rzymie, zrezygnował ze stanowiska. Powodem są oskarżenia o molestowanie seksualne, jakie wniesiono pod adresem 70-letniego arcybiskupa.

Pochodzący z Burundi hierarcha został mianowany dyrektorem Centrum Anglikańskiego w marcu 2017 roku, a stanowisko objął w październiku ub. r. Dyrektor placówki pełni również funkcję stałego przedstawiciela Arcybiskupa Canterbury przy Stolicy Apostolskiej.

Na stronie Centrum pojawiło się oświadczenie rady Zarządzającej, która poinformowała kolejno o zawieszeniu arcybiskupa we wszystkich czynnościach oraz jego rezygnacji. Jednocześnie poinformowano, że osoby posiadające wiedzę na temat wszelkich przypadków molestowania mogą kontaktować się z odpowiednią jednostką Kościoła Anglii.

Ani Centrum Anglikańskie w Rzymie, ani biuro Arcybiskupa Canterbury nie ujawniły, o jakie konkretnie czyny oskarżany jest arcybiskup Bernard Ntahoturi, który wcześniej był prymasem Kościoła anglikańskiego w Burundi.